Novinky

DJI Mavic Mini oficiálně: funkcemi nabušený dron v kapesním balení

Společnost DJI si za dobu své existence dokázala vydobýt pozici lídra mezi producenty dronů pro běžné spotřebitele. Je to především modelová řada Mavic, která se stala synonymem pro kvalitně zpracovanou kvadrokoptéru, která dokáže zaznamenávat fotografie i video v prvotřídní kvalitě.

Nejnovějším přírůstkem do portfolia značky se stal model DJI Mavic Mini, který bude cílit především na začínající a středně pokročilé uživatele. V prvé řadě je důležité zmínit, že Mavic Mini je skutečný kolibřík. Z hlediska proporcí je klíčová vzletová hmotnost, která činí pouhých 249 gramů. 

DJI Mavic Mini: kolibřík ve světě dronů

A je to právě tento údaj, který bude již brzy zásadní pro všechny zájemce o nové drony. V dohledné době se totiž připravují nová pravidla pro provoz civilních bezpilotních letounů, které mají přejít v platnost během příštího roku. Stroje s hmotností nad 250 gramů budou s nejvyšší pravděpodobností podléhat povinnému registru, majitelé se pak zřejmě nevyhnou ani zřízení speciální licence. S ohledem na hmotnost Mavicu Mini budou jeho budoucí majitelé z obliga, což jistě zvýší celkovou oblibu a poptávku po podobně kompaktních dronech.

DJI Mavic Mini je vybaven kamerovým modulem, který je schopný pořizovat 12Mpx snímky a video v maximálním rozlišení 2,7K s frekvencí 30 snímků za vteřinu. Prostřednictvím mobilní aplikace je zároveň možné snížit na FHD rozlišení a tím získat 60 fps snímkovací frekvenci. Kamera je připojena k tříosému gimbalu, což je v porovnání s modelem DJI Spark značný posun vpřed.

Překvapivě dlouhá výdrž

Další výbava prakticky zahrnuje již známé věci z předešlých modelů. Nechybí tu tedy GPS, senzory pro měření vzdálenosti a řada dalších funkcí, které lze ovládat skrze mobilní aplikaci.

Velmi lákavě působí údaj o délce letu, která má činit až 30 minut. To je pochopitelně teoretický údaj a dosavadní zkušenosti prvních recenzentů hovoří o stále příjemném rozmezí 17 až 25 minut. Když k tomu připočteme fakt, že ve verzi Fly More Combo dostane uživatel 3 baterie, jde o více než slušnou porci zábavy.

A nyní k tomu nejlepšímu – ceně. DJI Mavic Mini startuje na částce 10 590 korun. Větší smysl ovšem dává varianta DJI Mavic Mini Fly More Combo, která kromě dronu zahrnuje tři baterie, nabíječku, kufřík, ovladač a chránič vrtulí pro létání v interiéru. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

    1. To není mystifikace.

      Licence je potřeba už teď a bude i pro ty kolibříky jen v případě, že jimi pořízené fotky nebo videa někdo chce prodávat. Při pořizování fotek/videí pro vlastní potřebu nebo pro volné zveřejnění na internetu licence potřeba není.

      Obecně je licence potřeba pro provádění leteckých prací, kam patří právě i fotografování a filmování. A mimochodem, pro focení a natáčení lidí je potřeba jejich souhlas vždy. Ale to platí nejen pro používání dronů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button