Novinky

Díky tomuto zařízení může mít každá Tesla podporu Apple CarPlay

Podpora Apple CarPlay a Apple Music patří mezi často žádané funkce, které by uvítal nejeden uživatel elektromobilu s logem Tesla. Americká automobilka se ovšem již delší dobu staví k Apple službám poněkud vyhýbavě. S tím se nehodlal smířit polský vývojář Michal Gapinski, který se nakonec rozhodl vzít věci do vlastních rukou. Za pomoci mini počítače Rasberry Pi a palubního prohlížeče se tomuto šikovnému uživateli podařilo rozchodit plně funkční rozhraní Apple CarPlay na displeji jeho elektromobilu Tesla Model 3.

Vlastnoručně sestrojená platforma dále využívá LTE modem, vše pak běží na unikátním Android firmwaru. Skrze internetový prohlížeč Tesly se vývojář připojuje k výše zmíněnému Raspberry Pi, které se následně stará o vykreslení rozhraní Apple CarPlay. Důležité je zmínit, že veškeré funkce a aplikace včetně Apple Music fungují zcela korektně a to i během jízdy a možností ovládat některé funkce přímo z volantu.

Vývojář se nyní soustředí na vylepšení WiFi modulu, který má zajistit plynulejší streamování obrazu. Ačkoli jde o ryze soukromý projekt, jeho autor počítá s uvolněním celého řešení pro širokou veřejnost.

Vztahy mezi společnostmi Apple a Tesla jsou už delší dobu napjaté. Rozhodně tedy nelze očekávat, že bychom se v nejbližší době u Tesel dočkali oficiální podpory Apple CarPlay, Apple Music či jiné služby s logem nakousnutého jablka.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button