AktualityNovinkyWatch

Diagnostický port v Apple Watch umožní výrobu řemínků s externím akumulátorem

Dlouho předtím, než se objevily Apple Watch, se internetové diskuze plnily informacemi ohledně slabé výdrže. První recenze a zkušenosti čerstvých majitelů tyto skutečnosti pouze potvrzují. Při intenzivnějším používání se hodinky jen těžko dožijí večera, kdy musí pravidelně putovat na nabíječku. Každý, kdo už někdy měl možnost používat nositelnou elektroniku brzy zjistil, že krátká výdrž je nejslabším článkem, který výrazně snižuje uživatelský komfort. Naštěstí se objevilo možné řešení v podobě diagnostického portu.

apple-watch-port-hero
Diagnostický port je chytře ukryt v místech pro připevnění řemínku. Pro výrobce příslušenství to znamená doslova zlatý důl.

Šestipinový konektor se ukrývá pod mechanismem pro připínání řemínku. Ten má primárně sloužit pro přenos dat, nicméně podle posledních zpráv zvládá dobíjet integrovaný akumulátor. To nahrává výrobcům doplňkového příslušenství, kteří hodlají brzy uvést alternativní řemínky s vestavěnou baterií. V praxi se bude jednat o velice elegantní šanci, jak vyřešit problém s nízkou výdrží. To se pochopitelně nemusí Applu příliš líbit a proto bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button