Aplikace MacNovinkyRecenze

DesktopShelves

Líbí se Vám mít klasické poličky? Je tu DesktopShelves…

Pokud si z Vás někdo rád zkrášlí plochu svého iMacu pěknou poličkou, máme tu pro Vás tip na malý prográmek nebo utilitku. Jmenuje se DesktopShelves. Ke stažení je bohužel jen v angličtině, ale nastavení je opravdu jednoduché, přehledné a hlavně se dále o nic nemusíte starat. Máte prostě na ploše vytvořenou svoji oblíbenou poličku, ze které navíc nemusíte nikdy utírat prach. Můžete si tak vytvořit jednoduchou cestu ke své oblíbené složce s časopisy, knihami, dokumenty, nebo si jen udělat v rohu malou poličku se složkou stahování a vždy okamžitě vidíte jestli něco stahujete nebo co se ve složce nachází. Najetím kurzorové myši na ikonky obrázků nebo knih v poličce se zobrazí malý náhled a můžete si takto pěkně listovat a vybrat tu kterou chcete zobrazit.

Listování v poličce je opravdu pěkné:

Dole vždy v půlce poličky se zobrazuje název složky, ze které máte poličku vytvořenou. Kliknutím na název se Vám zobrazí cesta ke složce. Najetím kurzoru na kraj police můžete zatáhnout a zvětšit si jí podle představ.

Pravým kliknutím někam na polici se zobrazí menu, kde si nastavíte design jak má vypadat, jestli složku chcete zobrazit touto cestou přímo ve Finderu, nebo zavřít polici, či si zakliknout aby se vždy otevřela po restartu počítače. Úplně dole můžete zavřít celou aplikaci DesktopShelves a police zmizí z plochy.

Jinak, po nainstalování této aplikace, přiskočí menu do horní lišty plochy napravo. Z této nabídky vyberete otevřít Složku a ve svém Finderu označíte z čeho chcete polici vytvořit.

V menu je také Preferences, tedy nastavení. Přesně tak jak jsme zvyklí z různých jiných programů a aplikací. Zde si můžeme nastavit jak velikost police, tak hustotu naskládaných ikon, nebo úhel natočení v polici. Prostě pěkné.

 

Aplikace DesktopShelves stáhněte na Mac App Store

stahnout-mac-app-store

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button