Novinky

Apple slaví Den Země a chlubí se, že veškerá energie spotřebovaná službou iMessage pochází z obnovitelných zdrojů

Apple do světa vypustil další reklamu v které poukazuje na komunkační službu iMessage. Předmětem minutového spotu bylo ukázat na skutečnost, že veškerá energie pochází z obnovitelných zdrojů. Datacentra zpracovávající miliardy zpráv denně zatěžují životní prostředí jen minimálně a 100 % spotřebované energie dodávají sluneční, větrné či vodní elektrárny. Cílem reklamy však není hra na city a ani chlubení enviromentálním postojem společnosti.

Celý svět dnes slaví oficiální Den Země, který má sloužit pro hlubší uvědomění problematiky drancování naší planety. Apple zároveň patří mezi hlavní partnery kampaně WWFN (World Wide Fund for Nature) za lepší životní prostředí. Svou podporu vyjádřil změnou loga ve všech Apple Storech, kdy jinak sněhobílé jablko zdobí zelený lístek. V App Storu lze také narazit na speciální edice aplikací, jejichž tvůrci věnují veškerý výtěžek z prodeje na obnovu člověkem poničených oblastí.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button