AktualityNovinky

Další iPhone nabídne flexibilní OLED displej od Samsungu

Divize Samsung Diplay se stala jedním z dodavatelů OLED panelů pro chytré hodinky Apple Watch a podle aktuálních informací se brzy postará o dodávky do dalších produktů kalifornské společnosti. Neoficiální zdroje nedávno prozradily, že Apple požádal jihokorejského výrobce o vzorky flexibilních OLED displejů, na kterých hodlá zkoumat jejich vlastnosti.

Apple-iPhone6-Flexible-Display-Screen-PhoneIlustrační obrázek

Detailní testovaní má být ukončeno v průběhu listopadu a za předpokladu kladného hodnocení dojde k podepsání smlouvy o budoucích dodávkách. Již dřívější spekulace avizovaly výměnu klasických IPS panelů za technologii OLED, která je mnohem pokročilejší.

flexible_oled

Díky překonání prvotních problémů s vypalováním pixelů se jedná o nejlepší zobrazovací technologii, na kterou lze ve spotřební elektronice narazit. Mezi další klady patří nižší energetické nároky. Tato skutečnost vychází z fyzikálních vlastností, kdy černou barvu tvoří vypnuté pixely, které nespotřebovávají žádnou energii a tím zvyšují celkovou výdrž.

xxl_Samsung_OLEDFLex_624-970-80

Ať už máte na Samsung jakýkoliv názor, jeho displeje patří bez diskuze k tomu nejlepšímu na současném trhu. Apple si tuto skutečnost velmi dobře uvědomuje a pokud chce u svých produktů zachovat punc exkluzivity, musí zákazníkům nabídnout to nejlepší z konvenčních technologií.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button