Novinky

Další generace iPhonů si bude možné pořídit v rámci předplatného přímo od Applu

Většina z nás platí měsíčně mnoho on-line služeb. Ať už se jedná o hudbu, filmy či cloudová úložiště, tak u každé z těchto položek jsme čím dál více nuceni k přechodu na určitou verzi předplatného. Dané společnosti se vás do tohoto modelu snaží přilákat, jelikož z něj mnohem více profitují. Nedostanou z vás totiž peníze pouze jednorázově, ale za každé období používání daného softwaru. Apple se však rozhodl přejít s touto strategií do segmentu s hardwarem, kdy chce nabízet za měsíční předplatné své iPhony. Spousta lidí si totiž tyto jablečné telefony nemůže dovolit kvůli vysoké pořizovací ceně a bylo by pro ně mnohem jednodušší platit určitou částku společně s dalšími účty každý měsíc.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

K tomuto kroku Apple tiše směřoval už před několika lety, kdy začal nabízet program s názvem Trade In, umožňující dané zařízení prodat a následně za něj dostat kredity na nákup nového produktu. Tato služba je však zatím není dostupná v České republice a ani na Slovensku. Na druhou stranu je vhodné dodat, že výkupní ceny (konkrétní nabídku Applu najdete zde) nejsou nijak závratné. U autorizovaných prodejců totiž často dostanete v přepočtu až dvojnásobek než u originálního Apple Trade In programu. 

O tom, zda bude předplatné u iPhonu výhodné rozhodne pochopitelně cena. Dále je nutné si uvědomit, že na konci období vám telefon nezůstane, ale jste nuceni jej vrátit zpátky Applu. Bude tedy poté pouze na vás, zda si pořídíte iPhone za předplatné či zvolíte nákup na splátky.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button