Novinky

D-Link uvedlo dvě nové Wi-Fi kamery s nočním viděním a prvky umělé inteligence

Společnost D-Link představila dvě nové kamery z řady mydlink, které se chlubí kvalitním záznamem a širokou škálou sofistikovaných detekčních funkcí vyvinutých speciálně k monitorování interiérů. Kamery nesou označení mydlink DCS-8325LH a mydlink DCS-8000LHV2 a primárně cílí na domácí využití.

Model mydlink DCS-8325LH disponuje pokročilou funkcí detekce pohybu, která využívá technologii umělé inteligence (AI). To dává uživatelům více možností volby, co má kamera zaznamenávat a kdy má vyslat upozornění na podezřelé aktivity. Uživatelé mohou také specifikovat, jaké typy událostí má kamera sledovat – například rozlišit pohyb vetřelce a jejich psa nebo detekovat objekt překračující zadanou hranici. Lze také definovat několik sledovaných oblastí a nechat si posílat upozornění, jakmile se v některé z nich zjistí pohyb.

Mezi další vlastnosti mydlink DCS-8325LH patří integrované noční vidění, rozlišení 1080p, slot na microSD kartu pro nahrávání záznamu přímo v kameře, obousměrný přenos zvuku a nejnovější zabezpečení Wi-Fi WPA3. Zmínit si zaslouží také úhel záběru 151°, díky čemuž lze pokrýt i větší místnosti. 

Nová mini Full HD Wi-Fi kamera mydlink DCS-8000LHV2 je v podstatě přímým nástupcem modelu D-Link DCS-8000LH. Výrobce se rozhodl zachovat základní proporce. Novinka nabídne v porovnání s předcůdcem vyšší rozlišení Full HD 1080p, nejnovější zabezpečení Wi-Fi WPA3 a detekce pohybu s využitím AI. Kamera dokáže rozlišovat mezi pohyby osob a ostatních objektů, což výrazně snižuje pravděpodobnost falešných poplachů.

Obě kamery lze snadno nainstalovat a používat prostřednictvím aplikace mydlink pro chytré telefony a tablety. Uživatelé mohou využívat výhody bezplatné služby mydlink Cloud Recording, která ukládá videozáznamy po dobu 24 hodin na jejich soukromém cloudovém úložišti. Alternativně je k dispozici také řada placených služeb nabízejících uchování až 30 dnů záznamu. Aplikace mydlink podporuje také funkci Rich Notifications, která odesílá oznámení typu push se snímkem z kamery do mobilního zařízení, hned jak detekuje sledovanou aktivitu. Uživatelé můžou na zaslanou zprávu okamžitě reagovat a jediným klepnutím spustit živý přenos z kamery nebo zavolat na jeden ze dvou přednastavených kontaktů, aniž by se museli přihlašovat do aplikace.

Obě uvedené kamery umí spolupracovat s mnoha dalšími zařízeními z řady mydlink, jako jsou chytré zásuvky nebo senzory. Jsou také plně kompatibilní s digitálními asistenty Amazon Alexa a Google Assistant, takže se dají pohodlně ovládat i pomocí hlasových příkazů.

Dostupnost a cena

Kamery mydlink DCS-8325LH a mini Full HD Wi-Fi kamera mydlink DCS-8000LHV2 budou k dispozici v České republice v průběhu února za maloobchodní ceny 3 799 Kč a 1 799 Kč.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close