Když jsem zhruba před rokem testoval původní verzi skládací MagSafe nabíječky Cubenest 3v1, prakticky okamžitě jsem si ji zamiloval. Chytře navržená konstrukce, solidní materiály a zpracování jsou zkrátka atributy, na které slyším a dokážu je ocenit. Uběhl nějaký čas a Cubenest začal prodávat nástupce v podobě modelu SQ312 Pro, který se drží stejného konceptu a navrch přidává několik dalších vylepšení. Když se mi proto naskytla možnost si jejich novinku vyzkoušet, nebylo o čem přemýšlet.
Cubenest SQ312 Pro je první nabíječkou v portfoliu výrobce, která nabízí podporu standardu Qi2, a tím pádem si skvěle rozumí se všemi podporovanými modely počínaje iPhonem 12 a novějšími. Jednou z výhod protokolu Qi2 jsou efektivnější protokoly pro přenos energie a schopnost nabíjení 15W výkonem.
Recenze Cubenest SQ312 Pro
Štědré balení & bytelné zpracování
Než se dostanu k nabíječce samotné, kratší zastavení si rozhodně zaslouží obsah balení. V něm totiž najdete pevné cestovní pouzdro, opletený USB-C kabel a 30W síťový adaptér. A to si řekněme zcela na rovinu, že v dnešní době není rozhodně běžným standardem.
Další plusové body si Cubenest odnáší z prvotřídně zpracovanou konstrukci. Tu tvoří trojice hliníkových bloků, které jsou osazeny po jednom nabíjecím modulu. Horní část je vybavena Qi2 cívkou a je primárně určena k nabíjení iPhonu. Nabíjecí plocha je vyvýšena, což je ryze praktický detail, který chrání iPhone před poškrábáním.
Prostřední část je vyhrazena pro Apple Watch. K tomu zde slouží integrovaná nabíječka, která je výklopná, takže je kompatibilní prakticky se všemi nejpoužívanějšími typy řemínků. Poslední nabíječka se nachází v základně a jde o konvenční Qi cívku první generace.
Na Cubenest SQ312 Pro oceňuji, že ve složeném stavu zabere pouze minimum místa a snadno se vejde do každého batohu či tašky. Kladně hodnotím také tuhost kloubové konstrukce, respektive jednotlivé části drží pevně na místě, které jim určíte.
Jedna MagSafe nabíječka na všechno
Tou nejpřitažlivější schopností nabíječky je pochopitelně možnost nabíjet až 3 zařízení naráz. Typicky iPhone, Apple Watch a AirPods. Na spodní nabíječce lze samozřejmě nabíjet libovolné zařízení s podporou Qi bezdrátového nabíjení. Teoreticky zde můžete nabíjet klidně další smartphone, byť to nedává díky výkonu 5W příliš velký smysl.
Stejným výkonem disponuje také Apple Watch nabíječky, ovšem v tomto případě to už stačí na rychlé rychlonabíjení hodinek od modelu Apple Watch Series 7 a novější. Hlavní podložka s Qi2 dokáže do iPhonu posílat až 15W, tedy maximum, které Apple v případě tohoto standardu povoluje.
Co dalšího nabíječka umí, kde vidím její největší přínos a jaká jsou její negativa, se dozvíte ve výše přiložené videorecenzi. Pokud si nechcete nechat ujít další videa s technologickou tématikou a recenzemi nejrůznějších gadgetů, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.