Novinky

Podle švýcarské banky Credit Suisse má Apple celosvětově na půl miliardy uživatelů

Na březnové události Applu, kde nejbohatší firma světa ukázala veřejnosti zmenšenou verzi iPadu Pro a kompaktní iPhone SE mimo jiné také zaznělo, že jablečná společnost se v současné době pyšní jednou miliardou aktivních zařízení. Toto číslo však příliš nevypovídá o počtu skutečných uživatelů. Například tyto řádky jsou psány na Macbooku, vedle kterého hraje hudba z iPhonu a v šuplíku se ještě povaluje iPad Mini, přičemž všechna tato zařízení mají pouze jednoho uživatele.

apple-bank

Švýcarská banka Credit Suisse se tak zaměřila, kolik uživatelů reálně tuto miliardu aktivních zařízení používá. Podle těchto dat má Apple celosvětově zhruba 588 milionů uživetelů. Na jednoho zákazníka tak připadá přesně 1,7 jablečných zařízení.  Podle Credit Suisse se dále Apple snaží více se zaměřovat na software, který na rozdíl od premiového hardwaru přináší mnohem větší přidanou hodnotu a tím pádem také větší zisk.

Zpráva švýcarské banky dokonce odhaduje, že potenciální hodnota služeb jako jsou iTunes, App Store, Apple Music, iCloud, a Apple Pay by v budoucnu mohla převýšit dnešní celkovou valuaci celé společnosti, která se pohybuje kolem 700 miliard dolarů. Apple v minulém roce ze svých služeb vytežil zisk ve výši 21 miliard dolarů (497 miliard korun). Podle výhledu Credit Suisse by však tato částka mohla v roce 2020 činit až 53 miliard, v přepočtu tedy zhruba 1,2 bilionů korun.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button