AktualityNovinky

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu dorazila na iOS

Přímá odpověď Microsoftu na hlasovou asistentku Siri, kterou najdeme ve většině jablečných zařízení – Cortana, se dnes odhodlala k významnému kroku. Nově je totiž tato elektronická pomocnice dostupná také pro všechna zařízení se systémy iOS a Android. Novinku Microsoft oznámil ve středu na obchodní konferenci v New Yorku, kde společnost Billa Gatese přiznala, že hlavním záměrem je z učinit z každého uživatele milovníka Windows 10.

screen shot 2015-05-26 at 9.55.46 am

Je tedy zřejmé, že Microsoft na Cortanu vsází hodně, tímto faktem se ostatně ani nový CEO slavné softwarové společnosti Satay Nadella nijak zvlášť netají. Pravdou také je, že  v pořadí třetí šéf Microsoftu udělal podle mnohých analytiků pro Microsoft obrovský kus práce a díky tomu je dnes firma s legendárními okny ve znaku na cestě vzhůru.

siri-640x360

Tento krok je logický ještě z jednoho důvodu. Procento smartphonů běžících na systému Windows je oproti konkurenci velmi nízké. Ke Cortaně se tak dostane pouze hrstka majitelů, zatímco k Siri má přístup mnohem širší masa lidí. Proto také může být Apple spokojen s faktem, že jeho asistentce se zatím ze svých domácích zařízení do světa příliš nechce.

566840aedd0895106a8b46ec-1080-1920

Princip fungování Cortany je velmi podobný způsobu, na jakém funguje také stará známá Siri. Pro zařízení podporující konkurenční platformy ale Microsoft slibuje drobná vylepšení. Kromě spolupráce s kalendářem, sociálními sítěmi nebo budíkem, které už dobře známe je Cortana například schopná upozornit na nákup, pokud se dostanete blízko obchodu. Užitečná by také mohlo být inteligentní upozorňování na zmeškané hovory.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button