Novinky

Corning uvedlo nové sklo Gorilla Glass Victus s vylepšenou odolností, iPhone díky němu přežije pád ze dvou metrů

Společnost Corning, aktuální dodavatel skel do iPhonů, představila novou generaci ochranných skel s názvem Gorilla Glass Victus. Novinka slibuje citelně vyšší odolnost proti pádům a poškrábání. Je velká pravděpodobnost, že se Gorilla Glass Victus objeví také v budoucích modelech iPhonu.

„Další generace skel Gorilla Glass nese název Gorilla Glass Victus. Společnost Corning sdělila, že by sklo mělo vydržet 20 pádu z výšky jednoho metru a několik pádů z výšky dvou metrů. Gorilla Glass 6, předchůdce novinky, vydrží asi 15 pádů z výšky jednoho metru a několik pádů z výšky 1.6 metrů,“ sdělil CNET.

Zdroj: Corning

Corning dále uvedlo, že Gorilla Glass Victus je dvakrát více odolné proti poškrábání. Toto je u mobilních skel velké plus. Škrábnutí mohou při pádu telefonu způsobit prasknutí. Corning také vytváří novou technologii, která by ze skla odpuzovala bakterie. Ředitel společnosti Corning John Bayne ovšem sdělil, že Gorilla Glass Victus touto technologií zatím nedisponuje.

Apple a Corning mají dobrý vztah. V roce 2017 Apple do společnosti investoval 200 milionů dolarů. O rok později přidal dalších 250 milionů. S ohledem na tento fakt lze předpokládat, že Apple a Corning budou dál budovat své partnerství a Gorilla Glass Victus se jistě stane nedílnou součástí výbavy některého z budoucích produktů z logem nakousnutého jablka.

Zdroj
Zdroj:

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button