Aplikace MacRecenze

Cobook: náhrada za Adresář v Mac OS X

Cobook

Cobook je jednoduchá, ale silná aplikace, která se nainstaluje do vašeho menu v Mac OS X a integruje s účty ze sociálních sítí. Po kliknutí na ikonu v menu se zobrazí tabulka se kontakty a kurzor se automaticky umístí do políčka pro vyhledávání a filtrování v seznamu kontaktů. Po opětovném kliknutí seznam zmizí, ale pamatuje si kde jste byli naposledy a při příštím otevření budete tam kde jste skončili.

Všimněte si, že Cobook není ve skutečnosti náhrada za adresář, ale je to prostě hezčí a příjemnější cesta jak přistupovat ke kontaktům. Nové kontakty budou přidány do Adresáře na pozadí a nové přírůstky v Adresáři se zobrazí v Cobook.

To také znamená, že můžete synchronizovat kontakty v Cobook se službami jako jsou Kontakty Google, nebo se iCloud tím, že synchronizujete Adresář. Mac nabízí synchronizační funkce v Předvolbách systému -> Pošta, kontakty a kalendáře.

Integrace sociálních sítí

Při prvním spuštění máte možnost propojit Cobook se svými účty na sociálních sítích. Na výběr je ze tří: Facebook, LinkedIn a Twitter. Pokud sociální sítě nepoužíváte nic se neděje. Volbu ignorujte a klikněte na tlačítko GO. Cobook funguje bez integrace sociálních sítí naprosto stejně, pouze vám budou chybět fotografie u kontaktů (pokud jste si je nepřidali manuálně do Adresáře) a další informace u již existujících kontaktů, které sociální sítě využívají.

Elegantní kontakty

Po nastavení aplikace a pročištění kontaktů (pokud chcete) můžete aplikaci začít používat. Klikněte na ikonu aplikace v horním menu a do políčka zadejte co chcete vyhledat. Vyhledat lze podle jakéhokoliv parametru, který máte zadaný u kontaktu ať už je to jméno, příjmení, telefonní číslo, twitter účet atd.

Jednoduchým přesunutím myši nad kontakt se vám zobrazí všechny informace, které máte u kontaktu uložené. Pokud na kontakt kliknete, zobrazí se v novém okně a stačí pouze najet myší nad kontakt na sociální síti a zobrazí se například u twitteru poslední tweety.

Nad kontaktem je zobrazeno několik ikon. Tyto slouží k odeslání emailu, obnově informací, úpravě informací, nastavení. Ikonu telefonu, která je jako první jsem si nechal naposled, protože pro tuto lze nastavit tři různé režimy. První je, že po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí telefonní číslo přes celou obrazovku vašeho Maca. Druhým režimem, který musíme nastavit v předvolbách programu můžeme po stisknutí na ikonu telefonu zahájit telefonní hovor přes aplikaci Skype. Třetí možností je, že po kliknutí na ikonu zahájíme telefonní hovor přes aplikaci FaceTime.

Na aplikace Cobook jsem narazil teprve nedávno, ale používání si musím jedině vynachválit. Aplikace dělá přesně to, co potřebuji bez zbytečného obtěžování nebo složitého nastavování. Bonusem u této aplikace je, že je ke stažení na Mac App Store zcela zdarma. Rozhodně tuto aplikaci doporučuji každému kdo chce mít v kontaktech pořádek a všechny informace po ruce.

Aplikaci Cobook stáhnete zde:

stahnout-mac-app-store

Obraz řekne více než tisíc slov a tak se podívejte na video přímo od vývojářů:

Cobook from Cobook on Vimeo.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Super, už mě ten vestavěnej adresář štval, vůbec si nerozumí z googlem a ztrácí se z něho fotky..

    Tohle vypadá dobře, ještě by to mohlo mít povoleno víc jak jeden Gmail účet abych si tam přidal i firemní kontakty a bylo by to uplně super .. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button