Novinky

Co zatím víme o připravovaném iPadu mini 5? Podívejte se na uniklé specifikace

Na internetu se už nějakou dobu mluví o tom, že Apple chystá nástupce populárního iPadu mini 4, který byl představen v roce 2015. Tablet se tak více než 4 roky nedočkal žádné aktualizace a jistě mi dáte za pravdu, že už je nejvyšší čas.

Chystaný iPad mini 5 by se měl objevit na konferenci, která by měla proběhnout někdy v březnu a kromě malého iPadu bychom se měli dočkat také nástupce klasického iPadu (2018). Zajímavá je také zpráva, že iPad mini 5 vyjde společně s novou verzí iOS, tj. s iOS 12.2, který je aktuálně v prvních testovacích beta verzích.

Stejný vzhled, vyšší výkon

Jak by měl ale iPad mini 5 vypadat? Po vzhledové stránce by se toho moc změnit nemělo a tablet by tak měl být velice podobný iPadu mini 4. Vylepšovat by se ale měl zejména displej který by měl mít věrohodnější barvy a zlepšit by se měla také čitelnost na přímém slunci. Nesmíme zapomenout také na  Touch ID, které je u iPadu mini 4 ve své 1. generaci a vylepšení si tak rozhodně zaslouží.

Dle úniků informací tak můžeme soudit, že žádné výrazné změny se na první pohled nedočkáme a vylepšovat se tak bude zejména uvnitř zařízení. Tablet by měl dostat procesor A10 Fusion, což je stejný, jako má iPhone 7, nebo 7 Plus. Potěšující je také zpráva o tom, že iPad mini 5 by měl podporovat Apple PencilSmart Keyboard. Můžeme také předpokládat přítomnost USB-C konektoru, který by měl nahradit starší Lightning. 

Úniky o tomto zařízení tak jsou více než zajímavé a nyní můžeme jen čekat na březnovou konferenci, kde bude nejmenší iPad oficiálně představen.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close