Novinky

Co nám Apple tají? Baterie MagSafe totiž naznačuje, že iPhone 12 je opravdu schopen reverzního bezdrátového nabíjení

Pokud se zajímáte o technologie a čas od času zabrouzdáte i do Androidího světa, určitě vám neunikla jedna velice zajímavá funkce, kterou nejen telefon s Androidem disponuje. Mluvím o reverzním bezdrátovém nabíjení. To, že svůj telefon můžete nabíjet bezdrátově, už je téměř samozřejmostí. Mobilní telefony s operačním systémem od Googlu jsou ale schopny nabíjet bezdrátově další zařízení. Na jejich záda můžete položit bezdrátová sluchátka a telefon je dokáže dobít.

Zdroj: Apple.com

Umí, či neumí? To je oč tu běží

Po představení nové Baterie MagSafe zveřejnil Apple článek na stránkách své podpory, kde je vysvětleno, jak baterie funguje, jak ji můžete nabíjet a používat. Článek hovoří o tom, že externí Baterii MagSafe můžete dobíjet pomocí integrovaného Lightning konektoru. Mimochodem, konektor není na žádné z fotografií vidět. Snad se za něj Apple v dnešní době nestydí. 🙂 

Zdroj: Apple.com

“Pokud je třeba nabíjet váš iPhone i Baterii MagSafe, můžete je nabíjet současně. Připojte Baterii MagSafe k iPhonu a poté Baterii MagSafe připojte k napájecímu adaptéru.”

Stejný článek však odhaluje, že existuje ještě jeden způsob, jak můžete Baterii MagSafe dobíjet, a to právě pomocí reverzního bezdrátového nabíjení.

Baterie plná tajemství

Apple výslovně nikde nezmiňuje, že za nabíjením Baterie MagSafe a iPhonu 12 stojí technologie reverzního bezdrátového nabíjení. Na druhou stranu je to snad jediné logické vysvětlení toho, co Apple popisuje v dalším odstavci, ve svém článku.

“Můžete také nabíjet obojí najednou, pokud k iPhonu připojíte Baterii MagSafe a poté připojíte iPhone ke zdroji napájení. Tímto způsobem možná budete chtít nabíjet, pokud budete potřebovat připojit váš iPhone k jiného zařízení. Například pokud využíváte kabelové spojení pro CarPlay nebo přenášíte fotografie do počítače Mac.” 

Zdroj: Apple.com

Jak už jsem zmiňoval výše, reverzní nabíjení je technologie, která uživatelům umožňuje nejen dobíjet mobilní telefon pomocí bezdrátové nabíječky. Můžete také zařízení používat k dobíjení příslušenství, nebo dokonce dalších zařízení umístěním na zadní stranu vašeho telefonu.

Proč tedy Apple stále neumožňuje reverzní bezdrátové nabíjení například pro AirPody, zůstává nadále otázkou. Stejně tak visí otazník nad tím, zda bude možné používat Baterii MagSafe pro dobíjení vašich AirPodů, nebo jakéhokoliv jiného telefonu s bezdrátovým dobíjením. 

Baterie, ne power banka

Mnozí uživatelé si myslí, že Baterie MagSafe, Smart Battery Case, nebo podobná zařízení mají vynahradit nabíjení ze zásuvky. Problém je, že Apple tyto zařízení pojmul trochu jinak. Po představení Baterie MagSafe zasáhla celý jablečný svět nízká kapacita baterie. “Však to nedokáže nabít ani iPhone 12 mini.” Jenže tady jde o to, že, Baterie MagSafe nemá zastávat funkci power banky, nebo dokonce nabíječky do sítě.

Zdroj: Apple.com

Baterie MagSafe a Smart Battery Case jsou produkty zamýšlené pouze k prodloužení výdrže vašeho zařízení, nikoliv opětovnému nabíjení. Scénář, že používám telefon, ten vybiju na 5 % baterie a až tehdy si sáhnu pro externí Baterii MagSafe, aby mi telefon dobila, není podle Applu ten správný. 

Přes noc si nabíjím telefon, ráno odcházím se 100 % a baterie postupně klesá. S Baterií MagSafe ale přes noc nabíjím telefon i s externí baterkou, odcházím se 100v%, ale nejdříve vybíjím externí Baterii MagSafe, která udržuje můj telefon stále nabitý na plnou kapacitu. Po jejím vybití začínám “znovu” se 100 % na telefonu. Baterii pak můžu hodit do batohu a telefon vesele používám dál. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button