Novinky

Co nabídnou iPhony 15 Pro? Vybíráme 5 nejočekávanějších novinek

Jako každé léto se i letos fanoušci jablečných telefonů upínají k měsíci září, kdy většinou dochází k představování nových iPhonů, Apple Watch a dalších novinek. Dnes se podíváme na to, o čem se nejvíce mluví ve spojení s vrcholnými modely iPhone 15 Pro. Ty jsou totiž každoročně největším prodejním trhákem a jsou nedostatkovým zbožím ještě několik měsíců po zahájení prodeje.

USB-C konektor

O změně konektoru z 15 let starého Lightning rozhraní už bylo napsáno mnoho a řeší se již roky. Letos však máme téměř jistotu v tom, že k omlazení skutečně dojde. Vliv na to jistě mají i nařízení EU, která mají za cíl sjednotit konektory u veškeré spotřební elektroniky. Očekává se, že konektor do nových iPhonů bude podporovat standard USB 3.2 nebo Thunderbolt 3. Díky tomu bude výrazně urychlen kabelový přenos dat mezi zařízeními. Zda bude navýšena i současná maximální rychlost nabíjení (20 W) se ale dozvíme pravděpodobně až v září.

Akční tlačítko

Od představení vůbec prvního iPhonu v roce 2007 jsme si zvykli na mechanický přepínač tichého režimu na levém boku, nad tlačítky pro úpravu hlasitosti. Ten by letos u Pro modelů mělo nahradit akční tlačítko, kterým disponují například hodinky Apple Watch Ultra. Tlačítko by dle všeho mělo být programovatelné. Mimo deaktivace veškerých zvuků bude možné stiskem například přepínat do režimu Nerušit, zapínat svítilnu nebo aktivovat režim nízké spotřeby baterie.

Zdroj: macrumors.com

Titanový rám

Další novinkou by měla být změna materiálu u rámu nových iPhonů 15 Pro, převzatá opět z hodinek Apple Watch Ultra. Dosud nejvyšší modely disponovaly rámem z broušené nerezové oceli. Tu letos nahradí titan. Díky němu telefony výrazně sníží svou hmotnost a mohly by působit zase o něco luxusnějším dojmem. Doufejme, že Apple také upustí od lesklé podoby, která je obvzláště u stříbrných variant extrémním magnetem na otisky prstů. Titan jakožto materiál poskytuje stejnou pevnost, jako ocel, ovšem při 40 % své hmotnosti. S tím souvisí hned následující vylepšení.

Ultratenké rámečky

Aby Apple nové iPhony zase o něco designově omladil, díky změně materiálu na bocích si může dovolit zase o něco zmenšit černé rámečky kolem displeje. Ty budou o něco tenčí oproti předchozím generacím a měly by mít mírné zakřivení na okrajích. Že by končila éra ostrých hran a vracely se opět telefony s oblými boky?

zdroj: gismochina.com

A17 Bionic

Ač u základních modelů dochází k recyklaci starších procesorů už celkem běžně, modely s označením Pro nabízí vždy to nejlepší a nejvýkonnější, co za poslední rok dokáže Apple vyrobit. Nový procesor A17 Bionic by měl být vyroben 3nm technologií. Oproti 5nm procesoru z iPhonu 14 Pro bude zase o něco výkonnější a zajistí efektivnější energetické využití.

Představení nových iPhonů se dočkáme cca za 2 měsíce a spekulací o dalších novinkách je samozřejmě mnohem více. Výše popsané se však aktuálně jeví jako nejpravděpodobnější a napovídá tomu i největší množství úniků. Jak se na nové jablečné telefony těšíte? Budete přecházet na nejnovější modely už letos nebo si ještě nějaký čas počkáte? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. už pár generací odkládám přechod, ale no pokud tam bude USB-C asi do toho půjdu .. furt sebou tahat extra kabel a když potřebuju půjčit tak všichni kolem maji usb-c .. dřív to byl foťáka nevím co .. a dneska už jen pohodlí a kabel jako hlavní důvod motivace 😀

    1. Na USB-C se hodně těším, prakticky ze stejného důvodu, jaký uvádíte. 😀 Od doby, co iPhony podporují MagSafe, tak jsem se naučil používat MG powerbanky, byť to v řadě scénářů není vůbec optimální řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button