Novinky

Co je Pokémon a kde tento fenomén vznikl?

Pokud jste se právě neprobudili z kómatu, případně nevrátili z dovolené amazonské džungli, jistě víte o nově vzniklém fenoménu Pokémon Go. Spousta z vás si při vyslovení tohoto slova jistě vzpomene na animované seriály, které české televize vysílaly v devadesátých letech minulého století. Klíčovou postavou se stala žlutá obludka jménem Pikachu, která doprovázela svého majitele při cestách ve fiktivním světě plném dalších pokémonů.

IMG_4060První díl hry pro GameBoy vytvořil Satoši Tadžiri

Málokdo však tuší, že původem jde o hru, která vznikla pod křídly japonské společnosti Nintendo, která ji distribuovala jako jeden z mnoha titulů pro dnes již legendární kapesní konzoli GameBoy. S postupem času navazovaly další díly, které doplnily mutace pro stolní konzole GameCube, N64 a nakonec i Nintendo Wii.

Co je Pokémon?

Pokémoni jsou smyšlené bytosti s vysokou inteligencí. Přestože rozumí lidské řeči, vlivem odlišné fyziologie hlasivek ji nedokáží použít. V seriálu se však objevilo několik druhů (Manaphy, Lucario, Jirachi, Entei, Slowking, Mewtwo), kteří dokázali s lidskými protějšky komunikovat. Pokémoni jsou rozděleni do několika typů s různými schopnostmi, mezi nimiž figurují například telepatie, vytváření ohnivých elementů či elektrického pole. Tyto na první pohled roztomilé příšerky žijí volně do té doby, než je chytí takzvaný trenér Pokémonů do Pokéballu. Stejně jako divoký kůň následně zkrotnou a stávají se cvičenci svého pána.

maxresdefaultTakto vypadal jeden z dílů hry Pokémon pro GameBoy Color

Trenér dál rozvíjí jejich schopnosti, které postupem času sílí. Své přednosti následně uplatňují v soubojích, zbytek času jsou uzavřeni v Pokéballu. Vývoj každého Pokémona je doprovázen nevratnou změnou vzhledu (stárnutím) a fyzické velikosti. V šestém dílu hry přidali vývojáři takzvanou mega evoluci, která schopnosti Pokémonů vystřelí do nesmyslných rozměrů. Mega evoluci lze použít pouze jednou za zápas. Po skončení boje se opět vrací na nejvyšší dosaženou úroveň.

Tip na článek – Tipy pro Pokémon Go, které musíte znát

Doufáme, že jsme vám v tomto krátkém článku alespoň trochu vysvětlili co jsou Pokémoni zač. V dalším díle se podíváme na jednotlivé typy pokémonů a jejich rozdílné vlastnosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button