Novinky

Odmítá se vám Mac nabíjet? Pravděpodobně nejde o vadu akumulátoru, je to vlastnost macOS Catalina

Ve verzi 10.15.5 operačního systému macOS Catalina přibyla nová funkce, která se zaměřuje na úsporu energie a pomocí sledování teploty baterie a četnosti nabíjeni se snaží co nejvíce prodloužit životnost akumulátoru. 

Je ovšem nespočet lidí, kteří se domnívali, že když jim Mac hlásí stav baterie “Nenabíjí se” indikuje tím problém s baterii samotnou. Jako odpověď na toto nedorozumění vydala společnost Apple nový dokument, který vysvětluje, že stav baterie není chyba, nýbrž nová funkce přidána v poslední verzi operačního systému macOS Catalina.

iPhone 11 Pro

Ve vydaném dokumentu Apple vysvětluje, že nový stav baterie je součástí funkce úspory energie a prodloužení životnosti baterie. „Záleží jak máte novou funkci nastavenou, ale může se stát, že váš Mac někdy zastaví nabíjení. Je to normální chování nově přidané funkce, jež přispívá k prodloužení životnosti baterie,“ sdělil Apple. 

S tímto tématem souvisí i návod, který vysvětluje jak vyřešit problém, pokud se vám MacBook pomocí USB-C adaptéru nenabíjí vůbec. Návod je možné nalézt na tomto odkaze. Podobnou funkci představil Apple i na zařízení iPhone a iPad, kde funguje již od vydání operačního systému iOS 13. Tam ale Apple nekončí, v iOS 14 by chytré nabíjení mělo dorazit i na obě generace sluchátek AirPods. 

Pokud se chcete podívat jak na tom s baterií je váš iPhone nebo iPad, otevřete Nastavení –> Baterie –> Kondice baterie. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button