AktualityNovinky

Čínská policie zavřela továrnu, která stihla padělat 41 000 iPhonů

Jedna z největších čínských továren na padělky produktů Apple byla po zásahu policie zavřena. Už také stihlo padnout 9 trestů. Pekingská továrna byla ve svém padělání tak aktivní, že některé její výrobky se dostaly až na pulty obchodů v USA. Podnik stihl za dobu své činnosti vyrobit asi 41 000 iPhonů za více než 19 milionů dolarů, uvádí agentura Reuters. Tresty byly rozdány zejména za krádež know-how a padělání slavné obchodní značky. Čína byla doposud k obdobným případům padělání velmi shovívavá, po tomto velkém zásahu se ale zdá, že čínské orgány se konečně probudily a hodlají tomuto dlouho trvajícímu problému čelit.

tim-apple-store-china

Hlavními zatčenými viníky má být zhruba čtyřicetiletý manželský pár z města Shenzhen. Podnik byl převlečen za dílnu pro údržbu chytrých zařízení, jinými slovy, servis. Uvnitř ale stovky pracovníku kompletovaly falešné iPhony a to hned na šesti linkách. Ty byly navíc montovány ze součástek z druhé ruky. Celá událost se údajně stala již v květnu, na světlo světa ale prosákla až včera. Čínská policie měla být na podezřelou továrnu upozorněna americkými autoritami.

Ačkoliv byla Čína doposud k podobnému padělání vcelku benevolentní, poslední zátah na falešné iPhony se udál před 4 lety. Tehdy bylo ale zabaveno pouze asi 200 padělaných telefonů. Ve stejném roce bylo také zavřeno několik desítek napodobenin Apple Storů.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button