AktualityNovinkyWatch

Čínská armáda odmítá používat hodinky Apple Watch pro jejich slabé zabezpečení

Čína je pro Apple již delší dobu významným odbytištěm jeho produktů. Každé nově představené zařízení je mezi tamními uživateli přijato s nevídaným zájmem a výrobce jen s velkými obtížemi stíhá vykrývat tamní poptávku. Nedávné zprávy dokonce hovoří o masivním náskoku v prodejích před domácí produkcí a do budoucna lze očekávat ještě výraznější nárůst prodejů. Mezi klíčové zákazníky patří i čínská armáda, která v hojné míře používá jabléčné produkty, coby užitečné pomocníky. Například iPady jsou mezi příslušníky vojenských složek nesmírně populární díky jednoduchému způsobu používání a především softwarovému zabezpečení, které je na vysoké úrovni v porovnání s konkurencí využívající operační systém Android.

20140424_apple-watch_0026-640x426

V souvislosti s prodejem Apple Watch se však podobná situace neočekává. Oficiální prohlášení od armádních činitelů označuje jablečné hodinky za velmi nebezpečné zařízení. Údajně jsou velmi náchylné na zneužití a působí jako snadný terč pro hackery, což nepřímo naznačuje slabou ochranu vůči prolomení. Teoretická infikace by mohla zapříčinit odposlouchávání a únik tajných informací, což je z pohledu armády naprosto nepřípustné riziko. Nepotřebujeme věšteckou kouli na to, abychom si z této informace vydedukovali, že Apple Watch na tom nejsou z hlediska bezpečnosti zrovna nejlépe. Otázkou tedy zůstává, jak bezpečné jsou pro běžné uživatele, kteří s nimi provádějí platby a další činnosti spojené s finančními toky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jestli to chápu dobře, tak číňani zjistili, že Watch jsou děravý jak ementál. Akorát mě teda zajímá, jak je to s bezepčností, když je kopice lidí využívá pro placení v obchodech. Sem zvědavej kdy s objeví první zprávy o ukradenejch kartách a vycuclej účtech :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button