Novinky

Chystaná iPhone 16 dostane nový typ OLED displeje. Bude větší a také úspornější

  • Práce na iPhonech 16 jsou v plném proudu
  • iPhone 16 Pro (Max) dostane nový typ OLED displeje
  • Zobrazovače nabídnout větší úhlopříčku o 0,2 palce

Aktuální generace iPhone 15 disponuje bez pochyby velmi kvalitními displeji. Co se týče například podání barev či jasu, tak patří k naprosté špičce mezi všemi smartphony a rozhodně za konkurencí nezaostávají. Jak už tak bývá, vždy je co vylepšovat. Zobrazovací panely iPhonů mají u další generace údajně zlepšit své vlastnosti a posunou kvalitu ještě o kus dál.

Společnost Samsung, která dodává displeje pro iPhone už spoustu let, plánuje zhotovit displej speciálně navržený pro iPhone 16. Tato série displejů s označením M14 se má dle korejských zdrojů zaměřit primárně na energetickou účinnost. S odvoláním na korejského analytika „Daejeong Yoona“ se uvádí, že toho chce společnost Samsung docílit zaměřením na nahrazení modrých fluorescenčních materiálů modrou fosforescencí. Větší účinnost by poté napomohla menší spotřebě, a tím pádem i delší výdrži na baterii samotného zařízení.

iPhony 16 nám opět o něco povyrostou

Dle výše zmíněného zdroje měl Samsung původně v úmyslu použít tyto úspornější displeje u skládacích telefonů, kvůli velké náročnosti tohoto typu zařízení se poté však rozhodl, že by je namísto toho mohl nabídnout Applu. Je ale samozřejmě možné, že se v budoucnu displeje založené na těchto technologiích objeví i u ohebných smartphonů z jihokorejské stáje.

Zvýšená efektivita však pravděpodobně nebude jedinou změnou na OLED displejích u nových iPhonů 16. Změnou by totiž měly projít i samotné rozměry panelů, a to konkrétně u iPhone 16 Pro a 16 Pro Max. Nyní jsou v nabídce k dispozici dvě velikosti, a to 6,1 a 6,7 palců. iPhone 16 Pro by však měly přijít s displejem o velikosti 6,27 u menší varianty a 6,85 u větší varianty s přídomkem Max. Po zaokrouhlení jde tedy o 0,2palcový nárůst u každého modelu, což je stejný scénář jako u iPhone 12, kdy též o zhruba 0,2 palce narostly displeje u obou “Pro” modelů.

iPhone 15 Pro a iPhone 14 Pro
iPhone 15 Pro Max a 14 Pro | foto: David Pravda

U konkurenčních značek se displeje též neustále zvětšují a zatím to nevypadá, že by se tento trend měl brzy zastavit. Je pro vás zvětšování telefonů benefitem či byste radši spíše od nových iPhone 16 chtěli stejné velikosti displejů jako jsou u současné generace? O váš názor se s námi můžete podělit v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button