Novinky

Chcete vlastnit jeden z prvních vyrobených Maců? Připravte si 32 milionů korun

Čas od času se na trhu objeví nějaký starožitný model Apple produktů. Nejčastěji to bývají počítače Macintosh a cena prodávaných produktů nebývá zrovna nejnižší. Včera se na americké obchodní platformě eBay objevil další starožitný produkt, tentokrát se jedná o úplně první Apple stolní počítač, Apple I. Jeho cenovka není žádnou vyjímkou, začíná na neuvěřitelných 32 milionech korun. Tato cena ale má patrné odůvodnění, tento model je vyroben mistry samotnými, Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem.

Dle magazínu IGN, tento Apple I stolní počítač patří mezi jeden ze šesti, které disponují originálním dřevěným krytem. Další výhodou tohoto zařízení je, že jako jeden z mála nabízených modelů nemá modifikovaný NTI motherboard. Počítač je plně funkční, což je v této době velká vzácnost.

Zdroj: CHM

Magazín IGN také sdělil, že by se mělo jednat o jeden z prvních padesáti modelů, které byly vlastnoručně vyrobeny Stevem Wozniakem a Stevem Jobsem. Jediné komponenty, které byly v tomto zařízení vyměněny jsou video a klávesnicové konektory, což nijak nemění zachovalost zařízení. Původní majitel tento počítač získal v roce 1978. 

Apple I byl úplně prvním produktem, který společnost Apple představila, v tu dobu se prodával za 666,66 americký dolarů (14 300 korun). Cena tohoto zařízení se v přepočtu vyšplhala na 32 milionů korun, což je vskutku velká suma. 

Zdroj
9to5Mac
Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close