AktualityNovinky

Chcete Macbook zdarma? Jděte pracovat do IBM

IBM v těchto dnech rozjíždí nový vnitropodnikový program týkající se periodické výměny pracovní techniky. Pro zaměstnance to znamená jediné, v momentě kdy vyprší jejich notebooku služba, dostanou možnost si vybrat z Macbook Pro, Macbook Air, nebo blíže nespecifikované PC. Zaměstnavatel předpokládá, že největší poptávka bude po počítačích Apple. Tato predikce vychází z dat programu BOYD (Bring Your Owen Device), kdy 15 000 zaměstnanců již využívá vlastní Macbook. IBM chce toto číslo do konce roku navýšit na padesát tisíc kusů. Každý Mac bude mít nainstalovaný nezbytný software a zabezpečovací aplikace proti úniku interních dat.

13045-7420-macbookair2014-l

Pokud se podaří naplnit očekávání společnosti, IBM se stane největší firmou na světě, která podporuje platformu Mac. Užší spolupráce mezi oběma společnostmi funguje již od loňského roku, kdy začaly vyvíjet mobilní aplikace pro korporátní využití. OS X je ve firmách minoritním systémem, ovšem tento trend se v posledních letech začíná obracet. Do budoucna se očekává, že IBM budou následovat i ostatní společnosti, které stále preferují PC a operační systém Windows.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button