Novinky

Certifikáty pro iPhone 12 odhalily nižší kapacitu baterie než u loňského iPhonu 11

S pomalu se blížící zářijovou keynote se k nám dostává čím dál více informací o chystané modelové řadě iPhone 12. V mnoha ohledech toho uniklo již tolik, že Apple se tentokrát bude muset hodně snažit, aby nás přeci jen něčím překvapil. Po vlně nejrůznějších predikcí odhalující design či hardwarovou výbavu tu máme další spekulaci, která dává tušit jeden z klíčových parametrů.

Zdroj: Phonearena

Z několika na sobě nezávislých zdrojů v podobě certifikačních seznamů nám Apple nechtěně prozradil, jak velkou baterku dostanou všechny jeho připravované iPhony.

V prvé řadě je nutné uvést, že letos se dočkáme celkem čtyř nových iPhonů – iPhone 12 & iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro & iPhone 12 Pro Max. Zatímco stále aktuální iPhone 11 Pro (Max) dostal opravdu štědrou kapacitu baterie, letos nás čeká poněkud odlišná situace. Zní to až neuvěřitelně, ale všechny očekávané novinky budou budou mít baterie s nižší kapacitou. Konkrétně má jít o tyto hodnoty:

  • Apple ‌iPhone 12‌ (5,4”) – 2 227 mAh
  • Apple ‌iPhone 12‌ Max (6,1”) – 2 775 mAh
  • Apple ‌iPhone 12‌ Pro (6,1”) – 2 775 mAh
  • Apple ‌iPhone 12‌ Pro Max (6,7”) – 3 687 mAh

Dá se očekávat, že pokud se výše zmíněné prognózy naplní, tak pro řadu uživatelů to bude představovat nemalé zklamání. Zvlášť když k tomu připočteme další zvěsti, podle nichž má mít iPhone 12 (Pro) vyšší nároky na baterii než všechny předchozí iPhony. Je tedy otázkou, jak Apple hodlá hendikep v podobě menší baterie řešit. Dost možná přijde ke slovu speciální koprocesor pro správu napájení. Dynamická úprava spotřeby by mohla například regulovat obnovovací frekvenci displeje, takt procesoru a spínání jednotlivých výpočetních jader.

Zdroj: Phonearena

V případě celé modelové řady iPhone 12 se očekává, že všechny novinky dostanou OLED displej, podporu 5G, nový design stavící na konturách iPadu Pro a 6GB operační pamětí. Velkým lákadlem se opět stane trojitý fotoaparát, který pravděpodobně doplní LiDAR pro stereoskopické snímání okolního prostoru.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button