Novinky

Čekání je u konce, Apple spustil v České republice Apple Pay

Tak jsme se po dlouhých letech čekání konečně dočkali. Apple dnes oficiálně spustil platební službu Apple Pay pro Českou republiku. Peněženky tedy můžete nechat doma, ode dneška vám stačí jen iPhone, popřípadě Apple Watch. 

Mezi prvními podporovanými bankami, se kterými lze přes Apple Pay platit jsou Komerční banka, MONETA Money Bank, Česká spořitelna, Air Bank, mBank a fin-tech Twisto. Pokud tedy máte jednu z těchto bank, můžete začít přidávat své platební karty do aplikace Wallet. V té nyní v pravém horním rohu naleznete znaménko „+“, pomocí kterého kartu do iPhonu přidáte. Poté stačí jen odsouhlasit podmínky používání, oskenovat kartu a začít platit.

V dalších vlnách, což by mělo být v průběhu roku 2019, by se k podpoře Apple Pay měla přidat také Equa bank, ČSOB, Fio banka a další. V průběhu roku by se také měly přidat projekty, jako je Revolut, nebo Curve.

Pokud si nejste jisti, zda vaše banka bude Apple Pay podporovat, tak stačí kontaktovat podporu banky a zeptat se. Jistou informaci o plánované podpoře můžete také vyčíst přímo z App Storu, kde musí bankovní aplikace podporující Apple Pay podporovat také Wallet, což je označeno v dolní části popisu každé aplikace.

A jak platit?

Placení u samotné kasy je velice jednoduché a Apple Pay k placení nepotřebuje internet, takže iPhone můžete mít zcela offline (ostatně i klasická debetní karta je také offline a důležitý je jen terminál, který je logicky pro změnu online). Apple Pay podporuje každý platební terminál, který umí bezkontaktní placení, takže není potřeba nic speciálního.

Před placenm iPhonem tak stačí 2x za sebou zmáčknout rychle tlačítko Home (iPhony s Touch ID), respektive Power (iPhony s Face ID)  a zobrazí se vám seznam nahraných platebních karet. Poté si stačí jen vybrat, přiložit k terminálu, ověřit pomocí Touch ID nebo Face ID a je zaplaceno. Výhodou celého Apple Pay je tak zejména to, že nemusíte nosit peněženku a hlavně si k dané kartě nemusíte pamatovat PIN kód.

Apple Pay vyžaduje v zařízení NFC čip, tj. podporuje jej iPhone 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max, XR a všechny modely Apple Watch.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button