Novinky

Casio uvedlo chytré hodinky s měsíční výdrží a špičkovou výbavou

Veletrh CES se dostal do obležení technologických firem, které zde prezentují své produkty všeho druhu. Nejsilnější kategorií jsou nositelná zařízení, mezi nimiž vládnou chytré hodinky. Sílu spotřební elektroniky začínají brát na zřetel i jinak tradiční hodinářské společnosti, jenž tento segment s nepohopením veřejnosti přehlížely. Svou první vlaštovku v Las Vegas představilo japonské Casio. Jedná se o model s komerčním označením Smart Outdoor Watch WSD-F10. Design hodinek nepřímo vychází z populární řady G-Shock. Díky tomu je na první pohled jasné zaměření směřující na aktivní uživatele a sportovce.

DSCF2682.0

Hodinky běží na platformě Android Wear a tudíž je lze spárovat se všemi smatphony s operačními systémy Android a iOS. Kruhový displej nabídne úhlopříčku 1,32“ a rozlišení 320 x 300 obrazových bodů. Stejně jako v případě Moto 360 je spodní okraj zobrazovacího panelu zploštělý. Senzorová výbava je skutečně bohatá a zahrnuje čidla pro měření nadmořské výšky, atmosférického tlaku, barometr, gyroskop, čidlo okolního světla a akcelerometr. Datovou konektivitu zprostředkovávají moduly Bluetooth 4.1 a WiFi (802.11 b/g/n).

casio_wsd_f10_colors-600x170

A nyní k tomu nejzajímavějšímu, čímž je výdrž, která může dle tvrzení výrobce činit až měsíc na jedno nabití. Podobné hodnoty bylo možné docílit integrací transparentního displeje, jenž překrývá barevný panel. V běžném režimu tak Casio WSD-F10 fungují jako běžné digitálky. Opět se ukazuje, že nejlepší nápady nemusí nutně stavět na složitých principech a je nám záhadou, proč s něčím podobným nepřišli výrobci nositelné elektroniky daleko dříve.

https://www.youtube.com/watch?v=aXWhv0Yd5Sg

Jak jsme nastínili v úvodu, novinka od Casia cílí na aktivní uživatele, což si vyžádalo konstrukci splňující armádní standard MSL-STD-810. Dostupnost je naplánována na březen v domovském Japonsku, o měsíc později se hodinky objeví na americkém trhu za cenu 500 USD (zhruba 12 500 CZK). Cena a termín uvedení našem regionu zůstává prozatím záhadou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button