iOS

CAMELOT: nová aplikace od českých vývojářů ochrání data v mobilních telefonech

Otázka zabezpečení elektronických dat se již dlouho nevztahuje pouze k počítačům, ale stále více také k mobilním telefonům. Mobil jako nezbytná součást práce běžných uživatelů či podnikatelů může ukrývat data nevyčíslitelné ceny. Ať už se jedná o fotografie, dokumenty, hesla nebo komunikaci s obchodními partnery. Nová mobilní aplikace CAMELOT nabízí komplexní řešení v zabezpečení telefonů, aby se k citlivým datům nemohl dostat nikdo nepovolaný.

Nakolik si ceníte fotografie, které máte ve svém mobilu? A co hesla k elektronickému bankovnictví či jiným účtům? Cena těchto dat může být přesně vyčíslena penězi, nebo mít nedozírnou hodnotu v podobě vzpomínek. Každopádně je jasné, že mobilní telefony ukrývají stále více dat, o které není radno přijít. Aby se tak nestalo, skupina českých vývojářů přišla s aplikací CAMELOT. Název inspirovaný legendárním hradem krále Artuše nebyl vybraný náhodou. Díky sofistikovanému způsobu zabezpečení totiž z vašeho mobilu (a dat v něm uložených) udělá nedobytnou pevnost.

CAMELOT udělá z vašeho smartphonu nedobytný hrad

Aplikace CAMELOT je komplexní nástroj sloužící k bezpečnému ukládání všech typů dat – fotografií a videí, hesel, ID a jiných karet, zdravotních záznamů či ostatních souborů. Vedle toho pak umí také navrhnout opravdu silné heslo, včetně unikátní funkce Marker, usnadňující jeho jednoduché přečtení. Součástí je také zabezpečený chat s dalšími uživateli aplikace umožňující v nastaveném čase odeslanou zprávu nenávratně smazat. Uživatelé tedy získají to nejlepší hned z několika samostatných mobilních aplikací.

Vše, co aplikace ukládá, je chráněno stejnými kryptografickými mechanismy, které používají banky nebo armáda (protokol AES 256, RSA 2048, Shamirův algoritmus). Nezapomnělo se ani na možnost ztráty administrátorského hesla. To pak řeší odemykání účtu pomocí tzv. Strážných andělů; ověřených kontaktů, bez jejichž pomoci aplikaci nikdo neotevře.

Autorem CAMELOTU je Vladimír Kajš, zkušený expert na SIM karty. Vývojářský tým pochází ze Zlína a kromě programátorů v něm pracovali také odborníci na kryptografii, grafici, psycholožka, animátoři nebo marketingoví experti.

Aplikace je momentálně připravena pro majitele telefonů s operačním system iOS (stáhnout si jí můžete zde). Verze pro Android je plánována k vydání během letošního jara. CAMELOT je pro základní použití ke stažení zdarma, v plné verzi pak za baťovskou cenu 129 korun.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button