Novinky

Bývalý zaměstnanec Applu prozradil, jak dlouho trval vývoj sluchátek AirPods Max

Před dvěma dny společnost Apple představila nová sluchátka AirPods. Nesou název AirPods Max, který si právoplatně zasloužila. Momentálně jsou totiž jedny z největších sluchátek, co Apple kdy vyrobil.

Zdroj: Apple

Všichni zaměstnanci Applu, kteří pracují na nových produktech, jsou povinni podepsat takzvanou dohodu o mlčenlivosti (NDA). Díky této dohodě mají informace o nových zařízeních (ve většině případů) zůstat tajemstvím až do jejich vydání. Bývalý grafický designer Applu, Dinesh Dave, na svém Twitteru pár okamžiků po vydání sluchátek sdílel tweet, ve kterém můžeme vidět fotku nových sluchátek a pod ní komentář. „Produkt, ke kterému jsem podepsal svou poslední dohodu o mlčenlivosti, je konečně venku!!!,“ popisuje Dinesh. V diskuzi pod příspěvkem se jeden z uživatelů zeptal, před jakou dobou tuto dohodu podepisoval, což by mohlo indikovat, jak dlouho byla sluchátka ve vývoji. Dinesh Dave neotálel a s radostí odpověděl, že před přibližně čtyřmi lety. 

Dále jsme se od bývalého zaměstnance společnosti Apple nemohli více dozvědět, protože pár minut po jeho odpovědi mu ihned volalo právní oddělení společnosti Apple, aby mu sdělilo, že dohoda o mlčenlivosti platí do doby, než je ohlášeno její zrušení. Tweet byl pár okamžiků poté smazán. Je tedy velmi pravděpodobné, že Dinesh Dave, i když nechtíc, porušil NDA a dost možná bude nucen nést následky.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button