Novinky

Budoucí generace Apple Pencil by mohla nabídnout čtečku otisků, kameru a podporu dotykových gest

Nově podaná patentová přihláška Applu nám poskytuje představu o tom, co lze v blízké budoucnosti očekávat od Apple Pencil. V technologickém popisu se hovoří o integraci dotykového senzoru, který dokáže rozpoznat řadu různých gest. Snímač má být umístěn v oblasti, kde se při klasickém úchopu nachází ukazováček. Pouhým poklepáním prstu či jiným gestem uživatel dostane přístup k nejrůznějším funkcím, kterou souvisí s používáním Apple Pencil.

V praxi tak půjde například měnit konkrétní nástroje, barvy a řadu dalších věcí, které je jinak nutné vybírat na displeji iPadu. Vážnost patentu podtrhuje fakt, že Apple do jeho popisu zahrnul řadu podrobných informací a nezvykle bohatý výčet konkrétních funkcí. To mimo jiné nasvědčuje tomu, že nejde pouze o další v moři již podaných patentů, které slouží pouze jako pojistka před konkurencí.

Jedna z dalších generací Apple Pencil by dokonce mohla disponovat čtečkou otisků, která by sloužila pro ověřování plateb v App Store či nákupů placených prostřednictvím Apple Pay. Dřívější verze patentu je však ještě divočejší a zmiňuje implementovanou kamerku schopnou pořizovat fotografie a video. Zde je však vhodné si položit otázkou, zda takto vylepšená varianta Apple Pencil dává v dnešní době smysl. Nepochybuji o tom, že inženýři Applu jsou určitě kreativní jedinci, ovšem i tak je velmi těžké pochopit význam kamery umístěné v těle digitálního pera.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button