Novinky

Britská armáda vymění z bezpečnostních důvodů všechny Samsungy za iPhone 7

Program Spojeného království umožňuje příslušníkům ozbrojených sil probírat vojenská tajemství prostřednictvím chytrých telefonů. Až doposud Britové používali smartphony s operačním systémem Android, který však brzy nahradí iPhone 7. O přechodu informovala telekomunikační společnost BT působící na britském ministerstvu obranu.

iphone75colors-800x438

Projekt pro utajenou komunikaci stavěl na schopnostech upraveného tabletofonu Samsung Galaxy Note 4, který ovšem přestal vyhovovat narůstajícím nárokům na bezpečnost. Interní testování označilo operační systém Android pouze za dostatečný. S tím se pochopitelně vedení BT nehodlalo spokojit a zahájilo proces na obměnu hardwaru. Jako nejideálnější kandidát se ukázal iPhone 7, který vývojáři dále upravili dle požadovaných specifikací. Kromě šifrování veškeré komunikace došlo k nasazení systému oddělených kontejnerů sloužící pro velmi citlivá data.

Takto upravený iPhone 7 dokáže přepínat mezi několika režimy provozu a úrovněmi zabezpečení. Z bezpečnostních důvodů tiskové oddělení BT odmítlo podat další informace a proto se lze o ostatních vymoženostech pouze domnívat. Pokud se podíváme na známá zabezpečení chytrých telefonů amerických složek obrany, lze si domyslet, že britská varianta nebude v principu příliš odlišná. Pro veřejnost atraktivní funkcí je možnost fyzického zničení na dálku, které doslova usmaží většinu součástek na základní desce.

maxresdefault

Přechod na iPhone a platformu iOS z bezpečnostních důvodů není ve světě ničím neobvyklým. Obdobnou situací si prošla již mnoho státních institucí a firem. Přestože na trhu existuje celá řada sofistikovaně upravených smartphonů, vždy základ systému tvoří Android, který se jednoduše do vládního prostředí a informačních rozvědek nehodí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button