Novinky

Bizarní ruský elektromobil chce konkurovat Tesle. Z nuly na stovku zrychlí za šest sekund

Dnešní doba je neúprosná. Pokud jste automobilka a alespoň nepracujete na konceptu elektromobilu, můžete rovnou zavřít krám. Vědoma je si toho dokonce i ruská značka Kalashnikov, jejíž nejslavnější produkt asi není třeba dlouze představovat. Nyní se však zbrojovka pokusila vyvinout také vlastní automobil a výsledek je jednoduše úžasný. Elektromotory totiž ruští inženýři umístili to retro karoserie odkazující na sovětský kombík IŽ-21252.

Ač se na první pohled jedná spíše o bláznivý koncept, který na sebe dokonale strhne pozornost, Rusové se netají smělými ambicemi. Firma totiž zcela vážně tvrdí, že vytvořila konkurenta pro Muskovy Tesly. Musíme však uznat, že parametry moderní reinkarnace sovětského vozidla jsou velmi slušné. Na jedno nabití totiž model označený CV-1 ujede až 350 kilometrů.

V tomto ohledu se tak Kalashnikov lídrům mladého automobilového odvětví pohodlně vyrovná. Výkon elektromobilu pak bude dosahovat až 220 kilowatů a na stovku se vůz dostane za šest sekund. Kalashnikov se také chlubí tím, že pro svůj automobil vyvinul celou řadu složitých systémů, které řidiči umožní například sledovat napětí baterie nebo stav motoru přes palubní systém. Do výroby by se koncept měl dostat v roce 2020.

Elon Musk prozradil, že Tesla pracuje na vlastním procesoru pro umělou inteligenci

Kalašnikov míří na všechny strany

Společnost Kalashnikov se v poslední době usilovně snaží expandovat svůj byznys. Nedávno představila například i vlastní řadu oblečení nebo další spotřební zboží jako obaly na telefon. Kromě toho také slavná zbrojovka nedávno ukázala i vlastní motorky nebo robota jménem Igorek. Jak však dokazuje představení vlastního elektromobilu, Kalashnikov to s expanzí svých aktivit myslí vážně.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button