Novinky

BenQ představilo profesionální 4K monitor s Thunderbolt 3 a podporou HDR10

Společnost BenQ oznámila příchod nového monitoru BenQ PD2720U z řady DesignVue, který je určen profesionálním grafikům. Monitor vyhotovený ve zcela novém designu s sebou přináší 4K Ultra HD rozlišení, IPS panel s továrně kalibrovanými barvami, technologie pro ochranu zraku uživatele a bohatou konektivitu včetně vysokorychlostního Thunderbolt 3.

Jednoduchý a funkční design podtrhuje pevná kovová základna, která navazuje na válcový stojan nesoucí samotný displej ohraničený tenkým rámečkem. Flexibilitu umístění a pohodlí při sledování zajišťuje již zmíněný stojan umožňující natavení výšky, otočení dle horizontální osy i vertikálně a to až do pozice pivot, tedy o 90 stupňů.

Stvořený pro profesionály

27palcový displej nabízí 4K Ultra HD rozlišení (3840 x 2160 px) s hustotou pixelů 163 PPI a kvalitními barvami pokrývajícími 95 % barevného prostoru DCI-P3, 100 % sRGB a Rec. 709. Kvalita je dokládána ověřením pomocí softwaru CalMAN striktně dodržující přísné nároky na barevné standardy. Vlastní technologie BenQ AQCOLOR, zavedená v monitorech, garantuje individuální tovární kalibraci barev.

 

Konzistentní barevný výkon je dále povýšen podporou HDR10. Ruku v ruce s ním nabízí monitor další zajímavé režimy pro usnadnění práce, jako je CAD/CAM Mode zvýrazňující linie a tvary technických výkresů, Animation Mode vylepšující jas v tmavých oblastech aniž by přeexponoval světlá místa, a v neposlední řadě Darkroom mode optimalizující jas a kontrast pro práci v místnosti s nízkým osvětlením. Oproti svým předchůdcům navíc přichází s novou funkcí ICCsync  pro přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro. Nechybí již standardní technologie pro ochranu zrak Low Blue Light a Flicker-Free.

Inovovaný externí ovladač

Inovovaný externí ovladač Hotkey Puck usnadňuje orientaci v OSD menu. Tato druhá generace nabízí slider připomínající ovládání hlasitosti, zde využívaný primárně pro přesné nastavení hodnot jasu a kontrastu, tlačítko pro rychlé přepínání mezi režimy a další tři programovatelná tlačítka.

Kromě DisplayPort, HDMI a standardních portů USB 3.1 je monitor vybaven také rozhraním Thunderbolt 3, umožňujícím napájení monitoru zároveň s přenosem audio i video obsahu. K dispozici je také pokročilá funkce KVM Switch pro snadnou kontrolu obsahu ze dvou počítačů na jednom nebo dvou monitorech a to jedním setem klávesnice a myši. Nový profesionální monitor pro grafiky BenQ PD2720U je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button