Novinky

BenQ představilo dva nové laserové 4K projektory s krátkou projekční vzdáleností a podporou HDR

Společnost BenQ představila dvě novinky v podobě laserových 4K projektorů V6000 a V6050. Oba projektory nabízí velmi krátkou projekční vzdálenost a kvalitní obraz s přesnými barvami v prémiovém designu.

Projektory BenQ V6000 a BenQ V6050 reprodukují obraz ve 4K rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů, pokrývají barevný prostor DCI-P3 z 98 % a 96% Rec.709. Laserový zdroj světla poskytuje vysokou svítivost 3000 ANSI lumenů, dlouhou životnost 20 000 hodin a technologii HDR-PRO. HDR-PRO podporuje formáty HDR10 i HLG a zahrnuje také automatické techniky korekce barev. Oba modely využívají tzv. MEMC, pokročilé technologie pro odhad a kompenzaci pohybu zajišťující plynulé video bez rozmazání. Zajímavostí je automaticky zatahující se kryt a pohybový senzor.

Zdroj: BenQ

„Modely V6000 a V6050 mohou spolehlivě nahradit vaši televizi v obývacím pokoji,“ říká Steve Chu, prezident BenQ Europe, a dodává: „Ohromující 4K obraz s HDR barvami vysokou svítivostí v kombinaci s velmi krátkou projekční vzdáleností a prémiovým designem, to je vítaný doplněk na televizní stolek.“

Prémiový design i funkce

BenQ V6000 a V6050 se odlišují od konkurence také automaticky zatahovatelným krytem, který se zavře, jakmile není projektor využíván, čímž chrání čočku před hromaděním prachu. V projektorech jsou integrovány 10wattové přední elektrostatické reproduktory, které si BenQ převzalo ze svého systému treVolo.

Projektory jsou vybaveny pohybovým snímačem sloužícím k detekci pohybu samotných projektorů. Jakmile dojde k jeho nadzvednutí, okamžitě se vypne zdroj laserového světla tak, aby nedošlo k nechtěnému přímému zasažení očí. 

Zdroj: BenQ

K dispozici je také praktické pravítko skryté v zadních rozích projektorů. Umožňuje snadné nastavení projekční vzdálenosti a tím i velikosti promítaného obrazu pro opětovné nastavení pozice při přemístění, což se hodí například při úklidu. Projektory využívají technologii Digital Light Processing, kterou vlastní 90 % světových kin, a která získala v roce 2015 ocenění Academy Award of Merit Oscar.

BenQ V6000 a BenQ V6050 jsou k dispozici za doporučenou koncovou cenu 109 990 Kč s DPH v České republice a za 3 999 Eur s DPH na Slovensku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button