Novinky

BenQ PD2705 oficiálně: profesionální IPS monitor s podporou HDR10 a příznivou cenou

Společnost BenQ představila zbrusu nový monitor PD2705Q, kterým hodlá zaujmout především náročnou část publika. Profesionální monitor určený návrhářům pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a Rec.709, nabízí vysokou konzistenci barev s průměrnou hodnotou Delta E≤3 a poskytuje připojení přes USB-C.Monitor je vyhotoven v tmavě šedé barvě a doplněn o modré detaily. Stabilní základna pokračuje v pevnou nohu, na kterou je upevněn displej s úzkými rámečky. Bohatou ergonomii prezentuje možnost otočení, naklopení i rotace kolem své osy až do pozice Pivot. Ovládání a pohyb v menu zajišťují tlačítka na spodní straně. Zde je trochu škoda, že výrobce nepoužil ovládací kolečko jako u modelu PD2720U, který jsme před nějakou dobou testovali.

Zdroj: BenQ

BenQ PD2705Q je 27palcový monitor s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Osmibitový IPS panel má nabídnout kvalitní barevné podání, což dokládají vlastní technologie, zobrazení v barevných prostorech, certifikace CalMAN Verified a Pantone Validated i unikátní report z individuální kalibrace každého displeje z výroby.

Stoprocentní pokrytí barevného prostoru sRGB a Rec.709 podtrhuje také podpora HDR10. Monitor disponuje speciálními režimy usnadňujícími práci návrhářům, jako jsou Darkroom upravující jas a kontrast pro neomezenou práci v tmavém prostředí, M-book pro přizpůsobení barev, aby odpovídaly podání na zdrojovém Mac zařízení, Animation vyjasňující tmavá místa bez přeexponování světlých oblastí a CAD/CAM zvýrazňující linky a tvary v technických ilustracích. Nedílnou součástí monitoru jsou tradiční BenQ technologie pro ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light.

Produktivitu práce umocňuje konektivita přes jeden USB-C kabel přenášející video/audio/data i zajišťující napájení monitoru. Dále pak možnost zobrazit totožný vizuál na jediném monitoru ve více režimech přímo vedle sebe. Jedním setem periferií při zapnutí funkce KVM lze ovládat dvě zařízení zároveň. BenQ PD2705Q je k dispozici za doporučenou cenu 11 799 Kč (včetně daně) v České republice a za  419,90 euro na Slovensku.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button