Novinky

BenQ odhalilo monitor PD2710QC s USB-C a vlastní dokovací stanicí

Společnost BenQ uvádí na trh BenQ PD2710QC. Novinka určená zejména designerům nabízí IPS panel s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a Rec. 709, speciální režimy CAD/CAM, animace a Darkroom, a jako světově první monitor určený profesionálům disponuje dokovací stanicí dostupnou přes USB-C rozhraní.

 „BenQ PD2710QC je navržen pro designery a vyroben tak, aby převedl představy uživatelů do reality,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „V souladu s tím přináší i důležité inovace, jako jsou rozhraní USB-C, certifikace Technicolor a přirozeně také pokročilé technologie pro ochranu zraku.

PD2710QC_Front

BenQ PD2710QC je vyhotoven z šedého broušeného kovu, je výškové nastavitelný, umožňuje naklopení i otočení až do pozice pivot a montáž na stěnu ve standardu VESA. Displej je zasazen do 7 mm tenkého rámečku. Konektivitu zajištují dva DisplayPort a jeden HDMI konektor.

Světově první monitor určený designerům s USB-C dokovací stanicí

BenQ PD2710QC umožnuje skrze připojení jedním USB-C kabelem nabíjet notebook nebo jiné mobilní zařízení, přenášet data, připojit se na internet a reprodukovat video a audio. Dokovací stanice disponuje celkem čtyřmi porty USB 3.1 Gen 1, USB-C konektorem a rozšířením DisplayPort. Dále nechybí RJ-45, 3,5mm audio jack a síťový vypínač.

PD2710QC_NB_open

Certifikovaná kvalita barev

Monitor pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a Rec. 709. Použitý IPS panel s QHD rozlišením 2560 x 1440 bodů nabízí přesné a konzistentní barvy se širokými pozorovacími úhly s prestižní certifikací Technicolor. Dostupné režimy CAD/CAM, animace a Darkroom mód zvýrazňují příslušné charakteristiky obrazu, aby jej maximálně optimalizovaly pro danou aplikaci či použití.

PD2710QC_Stand_back

Eye-care technologie pro ochranu zraku

Komfort při používání i zdraví uživatelů při dlouhých pracovních úsecích řeší BenQ PD2710QC za pomoci technologií Flicker-free a Low Blue Light, které zamezují blikání na pozadí, respektive redukují množství vyzařovaného modrého světla. Profesionální monitor pro designery BenQ PD2710QC je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 17 990 Kč s DPH v České republice a 679 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj: TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button