Aplikace iOSiOSiPhoneNovinky

Běháte s iPhonem 6?

V dnešním představení iOS aplikace se budeme věnovat aplikaci Nike+ Running. Jedná se o velmi populární aplikaci na záznam Vašich běhů. Princip je velmi jednoduchý, aplikaci si nainstalujete do Vašeho iPhone a hned se můžete vydat běhat. Jen je nutné běhat s iPhonem. S aplikací jsem běhával často, ale to bylo za časů menších modelů iPhone. Více na konci článku.

Úvodní obrazovka aplikace nabízí celkový přehled uběhnutých kilometrů, počet běhů, průměrné tempo na 1km, průměr Nike Fuel bodů a hlavní tlačítko na zahájení nového běhu.

nike_1

Pohled do hlavního menu aplikace. Velkou motivační výhodou je, že s touto aplikací běhá hodně našich krajanů. Můžete je požádat o přátelství a můžete tak na dálku virtuálně soupeřit.

nike_2

Aplikace nabízí kompletní historii Vašich běhů rozdělené podle měsíců. Za každý měsíc naleznete krátkou statistiku uběhnutých kilometrů, průměrné tempo na 1km a Nike Fuel body. Pokud si po každém běhu uložíte další informace (jak jste se po běhu citíli, kde a za jakého počasí jste běhali a v jaké obuvi jse běhali) jsou zde přehledně zobrazeny.

nike_3

Pohled na detail běhu. Jak je zrejmé z obrázku, uběhl jsem 21,1km za 1:55:15 v průměrném tempu 5:28 na 1km. Samotná křivka zobrazuje vývoj tempa. Pokud jste aktivní na sociálních síťích, tak se hned se svým výsledkem můžete pochubit svým přátelům.

nike_4

Pro podrobnější statistiky musíte na web Nike+.

nike_web

Detail tohoto běhu naopak ukazuje záznam GPS běhu a několik dalších informací, například celkové převýšení a jaké bylo počasí.

nike_5

Součástí aplikace je fukce Coach.  Aplikace na základě již uběhnutých kilometrů pro Vás ideálně navrhne konkrétní tréninkový plán. Aplikace si vyžádá přístup k Vašemu kalendáři v iPhone a každý den Vás upozorní, co máte dnes za tréninkový plán.

nike_6

Možnosti základního nastavení aplikace.

nike_7

Samotná obrazovka, kterou máte k dispozici po celou dobu běhu. Při samotném běhu se stačí dotknout obrazovky iPhone a aplikace Vám do sluchátek sdělí informace o Vašem tempu, času a uběhnutých kilometrech.

nike_8

Osobně již s iPhonem neběhám. Vrátil jsem se zpátky k Nike + Sportbandu, je to pro mě nejpohodlnější způsob záznamu běhání. Po každém běhu tak musím odpojit část Sportbandu a připojit jej k počítači. Současný iPhone 6 je pro mě již příliš velký na to, abych si jej pomocí speciálního pozdra upínal na ruku. Aplikace tak pro mě slouží spíše jako prostředí, kde mám přehledně zobrazené údaje o mém běhání. Jak jste na tom Vy? Běháte s iPhone 6?

nike

Doporučené články

Back to top button