Novinky

Baterie MagSafe: Unboxing a první dojmy

Před několika málo hodinami mi dorazila horká novinka od Applu. Jedná se o poměrně kontroverzní Baterii MagSafe. Pro čtenáře, kteří nevědí, o čem je řeč, rychle shrnu. Jde o přídavnou baterku, kterou ke svému iPhonu 12/12 Pro přicvaknete pomocí nového magnetického konektoru MagSafe a můžete dobíjet svůj smartphone.

Design

Jak je u Applu zvykem, opět se vydal cestou čistého minimalistického designu. Strana, na které nalezneme MagSafe je z příjemného silikonu, díky kterému perfektně drží na telefonu. Opačná strana, ze které jsem měl trochu strach mě velice potěšila. Jde o lesklý bílý tvrdý plast. Takže pokud ji ušpiníte, půjde snadno očistit vlhkým hadrem. Na spodní straně pak najdeme Lightning konektor a diodu signalizující stav baterie. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Velikostně se Baterie MagSafe rovná MagSafe kožené peněžence. Rozměry jsou totožné až na tloušťku, která je logicky u MagSafe Baterie téměř dvojnásobná. Stále si ale troufnu říci, že svůj iPhone dáte i s Baterií pohodlně do kapsy. 

Nejenom pro iPhone. Nejenom jedním směrem

I přes to, že Baterie MagSafe je určena pro majitele iPhonu 12 mini, 12, 12 Pro a 12 Pro Max, nabijete na ni i další zařízení. Teď určitě potěším všechny majitele AirPodů s bezdrátovým dobíjením. Ano, Baterie MagSafe vám dobije i vaše vybité AirPody. Samozřejmě nabijete i jakýkoliv jiný telefon s možností bezdrátového nabíjení. Osobně jsem otestoval na iPhonu 11 a iPhonu Xs. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Co je ale mnohem zajímavějším faktem je jednoznačně reverzní nabíjení. Potvrzuje se článek, který vyšel pár dní zpět a iPhony “dvanáctkové” řady opravdu umějí reverzní nabíjení. Funguje to tak, že váš iPhone zapojíte do nabíječky a následně přicvaknete Baterii MagSafe. Světe div se, baterie se dobíjí z iPhonu. Bez kabelu. Otázkou tedy zůstává, proč tuto funkci nemůžeme využívat pro nabíjení AirPodů? Nová funkce pro letošní nové iPhony? Nebo se snad s příchodem iOS 15 dočkají i uživatelé starších iPhonů?

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Dobrý den,
      podle dostupných informací by hmotnost měla činit kolem 113 gramů. Už jsem poprosil kolegu, aby to ještě ověřil a doplnil do článku. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button