iOSiPhoneNovinkyRecenze

Ballistic Tough Jacket Maxx: Když hledáte ultimátní ochranu pro iPhone

Smartphony od Applu nepatří mezi dvakrát levnou spotřební elektroniku, což řadu uživatelů vede k pořízení ochranných krytů. Mezi ty nejoblíbenější patří ultratenké varianty tvořené nepatrnou vrstvou polykarbonátu, která pouze obejme hliníkovou konstrukci a nijak nenaruší design iPhonu. Kdo ovšem hledá skutečnou ochranu, která zabrání zničení zařízení v extrémních podmínkách, musí se poohlédnout v docela jiné kategorii.

IMG_2770Klasickým případem je cestování do exotických končin, kde místo zářivých barviček a vzhledu oceníte úplně jiné vlastnosti. Ze segmentu extra odolných krytů pro iPhone jsme se rozhodli otestovat kousek od společnosti Ballistic. Konkrétně jde o model Ballistic Tough Jacket Maxx, u něhož se výrobce chlubí čtyřstupňovou ochranou a technologií HexTec zvyšující odolnost vůči pádům.

_MG_9163

Abychom si ověřili všechny skutečné vlastnosti a tvrzení, kryt jsme otestovali při putování Srí Lankou, kde dostal skutečně zabrat. Během několika týdnů jsme získali jedinečné zkušenosti při používání v extrémních podmínkách deštného pralesa či prašných oblastech jihovýchodního pobřeží.

Balení

Kryt nám dorazil v klasickém obchodním balení, které svým vzezřením nijak nevybočuje ze zažitých standardů. Po bližším přezkoumání a přečtení základních vlastností je ihned jasné, že nejde o urbanistické příslušenství určené do růžových kabelek. Uvnitř naleznete čtyři díly, které po složení vytvoří nedobytnou ochranu vašeho smartphonu. Nic víc zde nenaleznete a popravdě není ani důvod.

Instalace: Hodně tvrdý oříšek

Jako první přijde na řadu kryt z pružného polymeru, jehož hlavní funkcí je absorpce otřesů. Na první pohled zaujme důmyslné řešení rohů tvořící masivní nárazníky. Ty navíc přesahují nad povrch displeje. Ballistic toto řešení pojmenoval HexTec a nutno podotknout, že v praxi jde o skvěle promyšlený systém šestistranné ochrany. Další vrstvu tvoří polykarbonátová skořápka a průhledný kryt displeje. Posledním dílem je přídavný kryt s otočnou sponou pro upevnění na opasek. S ohledem na rozměry iPhonu 6s Plus je každému jasné, že jeho nošení u pasu nebude zrovna pohodlné. Osobně se mi nejvíce osvědčilo upnutí spony na ramenní popruh batohu.

IMG_5194

Samotná instalace nezabere příliš času a je poměrně snadná. Pravé peklo ovšem přijde ve chvíli, kdy hodláte kryt z telefonu sundat. Pokud se chcete vyhnout ohnutému iPhonu s profilem banánu, jako první sundejte průhledný kryt displeje a následně skořepinu chránící zadní stranu. Ballistic Tough Jacket Maxx jednoduše není stavěný na časté výměny. Na jeho obhajobu je však nutné dodat, že jde o naprosto běžnou vlastnost většiny odolných krytů.

Praktické zkušenosti: Nejlepší přítel dobrodruha

Jak jsem nastínil v úvodu, kryt jsem se rozhodl otestovat při výpravě na Srí Lanku, kde se naplno projevily všechny jeho klady i zápory. Během putování po tamní vysočině se několikrát ukázalo, že Ballistic má svou technologii HexTec velmi dobře zvládnutou. Při nočním výstupu na vrchol posvátné hory Adam’s Peak mi telefon vlivem neopatrnosti vypadl z batohu přímo pod nohy stovek tísnících se poutníků. Naštěstí jsem měl na iPhonu připevněný přídavný kryt se sponou a telefon tak přežil bez jediného poškození.

IMG_5810

Největší slabinou jinak perfektního celku se ukázal průhledný kryt displeje. V podstatě jde o obyčejný plast, který se rychle poškrábe a výrazným způsobem znepříjemňuje ovládání celého smartphonu. Mezi samotným displejem a ochranným dílem totiž vzniká nepatrná mezera. Na displej je tedy nutné více tlačit a například psaní na softwarové klávesnici je doslova utrpením. Po půldenním používáním jsem se rozhodl průhledný kryt sundat a uložit do batohu, kde zůstal až do našeho návratu.

IMG_5682Hodně se jsem byl zvědavý, jak si Ballistic Tough Jacket Maxx poradí v deštném pralese, kde panuje téměř 100% vlhkost. Přestože výrobce neudává žádnou ochranu vůči vniknutí kapalin, kryt zde obstál na jedničku. Svůj podíl na tom nesou těsnící krytky Lightning konektoru a 3,5mm audio jacku.

IMG_5689

Co se týče celkových rozměrů, je třeba počítat s poměrně masivním nárůstem proporcí do všech stran. S nasazeným krytem můžete rovnou zapomenout na nošení v kapse kalhot, kam se jednoduše nevejde. Odměnou vám bude nekompromisní ochrana zařízení a nezanedbatelný pocit jistoty. Jestliže často cestujete mimo civilizaci, nebo plánujete pobyt v náročných podmínkách, Ballistic Tough Jacket Maxx je ideálním kandidátem. Vysokou odolnost definitivně stvrzuje certifikace pro bezpečný pád z výšky 2,1 metru na rovnou plochu a důmyslná konstrukce složená z několika dílů.

IMG_5685

Za zapůjčení krytu děkujeme e-shopu EasyStore, kde si také můžete kryt Ballistic Tough Jacket Maxx Series zakoupit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button