ARKit 3 vyžaduje alespoň čip A12 Bionic, majitelé starších iPhonů budou mít smůlu. Které to jsou?
První den konference WWDC představil Apple, kromě spousta dalších věcí, svou nově upravenou platformu pro rozšířenou realitu – ARKit 3. Nová verze dokáže rozpoznat člověka v prostoru, ale i skenovat veškerý jeho pohyb. Jak už bývá zvykem, Apple opět demonstroval nový ARKit přímo v praxi. Minulý rok to bylo Lego, které se stalo středem pozornosti při názorné demonstraci, tentokrát Apple na pomoc přizval hru Minecraft.
Později po úvodní prezentaci podal Apple detailnější informace o této platformě. Kromě jiného také uvedl, že podporované modely zařízení musí vlastnit alespoň čip A12 Bionic. Pokud budete chtít novou rozšířenou realitu ochutnat, tak musíte, co se iPhonů týče, vlastnit minimálně loňský model iPhone XS (recenze). V řadách jablečných tabletů se pak dočkají pouze modely iPadu Pro z roku 2018 a novější. Do této doby byla podporována celá řada jablečných zařízení, počínaje iPhonem 6S nebo iPadem 5. generace. Podpora se tak značně zúží a v podporovaných modelech můžou chybět například předloňské modely s procesory A11 Bionic. Na druhou stranu se není čemu divit, protože rozšířená realita má opravdu vysoké nároky na výpočetní výkon.
Detaily ohledně nové generace ARKitu jsou již vypsány na stránkách samotného výrobce:
„Okluze lidí, monitorování jejich pohybu a sledování více obličejů podporují zařízení s A12/A12x, ANE a TruDepth kamerou. ARKit 3 je mnohem vyspělejší než kdy jindy. Nově dokáže obsah AR zobrazovat i před lidmi nebo za nimi, a to pomocí funkce pomáhající skenovat člověka v prostoru – People Occlusion. Pomocí ní lze sledovat až tři tváře zároveň a umožňuje spoustu dalších věcí. Konečně můžeme využít výhody ARKitu a integrovat lidský pohyb do aplikace.“
Apple to zkrátka s rozšířenou realitou myslí vážně a chce uživatelům naservírovat ten nejlepší možný zážitek. S tím jdou ruku v ruce nároky na hardware, který musí zvládat zpracovávat obrovské množství dat v reálném čase.