AktualityAplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinky

Architecture of Radio: Podívejte se na neviditelné signály bezdrátových sítí ve vašem okolí

Ačkoliv je lidské oko pozoruhodný orgán, umožňuje nám vidět pouze pouze malou část našeho světa. Prostřední, kde žijeme je zahlcené elektromagnetickým zářením, které je mimo viditelné spektrum. Možná je dobře, že jsme uchráněni pohledům na vlny různých délek, jenž procházejí naším tělem bez sebemenšího odporu. Pokud však patříte mezi technologické nadšence a toužíte si vytvořit alespoň orientační představu, jak vypadá vaše okolí z jiného úhlu pohledu, jistě vám přijde vhod aplikace Architecture of Radio.

476969-the-architecture-of-radio

Mobilní aplikace je součástí výstavy v něměckém Karlsruhe, kterou má na svědomí holandský designér Richard Vijgen. Architecture of Radio si klade za cíl změnit pohled na naše okolí a ukázat digitální svět v odlišeném světle.

IMG_0742

Aplikace těží z rozšířené reality, kdy iPhone či iPad slouží jako okno dávající nahlédnout na šírící se vlny z bezdrávotých směrovačů, WiFi routerů, BTS stanic a dokonce i statelity obíhající naši planetu, u nichž se dozvíte vlastníka či datum vypuštění. Zobrazované informace čerpají z veřejných databází. Vizualizace šířených vln je založena na pouhém odhadu, jenž má pouze umocnit celkový zážitek.

V kombinaci s povedeným zvukovým doprovodem se ovšem jedná o fascinující podívanou připomínající tak trochu filmový Matrix. Aplikaci lze stáhnout z App Store za částku 2,99 EUR (přibližně 80 CZK).

app_store_cz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button