Novinky

Apple Music vyplácí umělcům za jednu přehranou skladbu více, než Spotify

Výše honorářů, které umělci inkasují za přehrávání hudby skrze streamovací platformy zůstávaly vždy záhadou. Jak je tento nový byznys doopravdy výdělečný poodhalil až web Thetrichodrist, který výši plateb zveřejnil. Z údajů vyplývá jedna poměrně zásadní věc. Za jedno přehrání písničky přes Apple Music inkasují umělci nebo potažmo nahrávací společnosti až dvojnásobek oproti částce, kterou vyplácí největší konkurent – Spotify.

streamrevenuemkrtshr2016

O žádné závratné sumy se ale nejedná. Aby se byl umělec schopen uživit pouze pomocí zisků ze streamování, musel by se počet přehrávání pohybovat v milionech. Honoráře navíc od hudebních platforem prvotně inkasují nahrávací společnosti. Tím pádem tedy závisí také na smlouvě, kterou umělec s nahrávací společností má.

Thetrichodrist uvádí, že za přehrání jedné skladby vyplácí Spotify 0,00437 dolaru (zhruba 11 haléřů). U Apple Music je to $0,00735 (přibližně 19 haléřů). V celkovém měřítku je ovšem pravděpodobné, že více peněz chodí na účty hudebníků ze Spotify. Švédský průkopník hudebního streamování totiž vlastní více, než polovinu celkového trhu.

Štítky

Doporučené články

Close