AktualityNovinky

Apple zvyšuje svůj náskok v roli největšího výrobce telefonů

Dnes byla zveřejněna nejnovější data o prodejích smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2015. Podle zprávy si nový smartphone za první tři měsíce roku pořídilo 188,6 milionů lidí. Což jsou celé tři čtvrtiny z celkových prodejů mobilních telefonů. Apple navýšil svůj náskok o 1,8% a nyní nabírá 43% celkového celosvětového trhu.

Snímek obrazovky 2015-06-07 v 10.49.57

Kromě LG si naopak pohoršily všechny ostatní značky, které zabírají místa v TOP 5. Například Samsung, dlouhodobá dvojka, si pohoršil o necelé procento, tedy nejhůř ze všech sledovaných značek. Sám Samsung už přiznává, že prodeje zejména jeho současné vlajkové lodi Galaxy S6 nejsou úplně uspokojující. Výrobní plány ale údajně naplňovány jsou. Jihokorejský gigant bojuje o první místo jak se dá. Například včera jsme vás informovali o nové kampani zaměřené výhradně proti iPhone 6.

Snímek obrazovky 2015-06-07 v 10.50.12

Co se týče mobilních platforem, stále vede Android s 52% podílem na trhu a to ačkoliv si v globálním měřítku o jedno procento pohoršil. Naopak jak již bylo uvedeno, prodeje iPhone, tedy jediného zařízení se systémem iOS se zvýšily o 1,8 %.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button