Novinky

Apple zvažuje, že příští rok zlevní základní varianty iPhonu 15

Když v září tohoto roku Apple představil nové iPhony 14, tak byla spousta z nás nemile překvapena změnou ceny, která se oproti minulé generaci zvedla o několik tisíc korun. Největší procentuální nárůst se dotkl základní  řady iPhone 14, jež se však zároveň dočkala pouze drobného vylepšení. Recenzenti tedy namísto těchto modelů doporučovali buď loňský iPhone 13 či iPhone 14 Pro. To se ostatně odráží na prodejích, které u základního iPhonu 14 nejsou kdovíjak růžové.

Dle poslední spekulace se však s tímto neduhem bude snažit Apple u příští generace vypořádat, a to pomocí snížení ceny. Nový iPhone 14 Plus totiž stojí o pouhých 7 tisíc méně než iPhone 14 Pro Max, který nabízí celkově mnohem lepší výbavu. Aby si tedy tyto dva modely navzájem nepřebíraly uživatele, tak se Apple dle leakera Yyeux1122, rozhodl cenu iPhone 15 Plus snížit o přibližně 100 dolarů.

foto: 9to5mac

Pokud by však cena klesla o 100 dolarů, tak varianta s přídavkem „Plus“ by stála stejné peníze jako základní model, což by nebylo logické. iPhone 15 by tedy tím pádem též zlevnil, a to opět až o 100 dolarů. V našich končinách by tedy mohly iPhone 15 a iPhone 15 Plus začínat na cenovkách 24 500 korun respektive 28 000 Kč, což by mohlo přesvědčit více zákazníků ke koupi základní varianty, která se v aktuální generaci netěší přílišné oblibě.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button