AktualityNovinkyWatch

Apple Watch již neměří pravidelný tep, výrobce tím chce prodloužit jejich výdrž

Po první aktualizaci Apple Watch se začaly ozývat hlasy uživatelů, kteří hlásili nekontinuální měření tepové frekvence. Předtím docházelo k měření každých deset minut, což nabízelo možnost velice zajímavých statistik, ovšem s tímto je již konec. V aktuální verzi OS Watch 1.0.1 tato funkcionalita nabrala odlišenou metriku. Apple Watch nyní měří tepovou frekvenci pouze v případě, že uživatel je v klidu a nevykazuje žádnou pohybovou aktivitu.

watch-heart-rate-monitor-hero

Původně se myslelo, že se jedná o chybu, nicméně Apple tuto informaci oficiálně dementoval. Je otázkou, co vývojáře vedlo k tomuto kroku, ale zřejmě se jedná o opatření, které má prodloužit výdrž hodinek na jedno nabití. Pokud chcete četnost měření zvýšit, existuje zde možnost v podobě aktivace v aplikaci Workout, kdy hodinky provádí měření tepu v intervalu deseti vteřin. Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, je třeba počítat, že kapacita baterie bude rapidně klesat.

BackOfWatch-400x524

V momentě, kdy se na situaci podíváme s mírným odstupem, je znatelné, že výrobce zřejmě není s výdrží Apple Watch příliš spokojen a proto hledá cesty, jak snížit jejich spotřebu. Skladování energie je pro současnou mobilní elektroniku tím největším strašákem a pokud se v budoucnu neobjeví nové řešení, nelze od nositelné elektroniky čekat žádné zázraky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button