AktualityiOSiPadiPhoneNovinky

Apple získal patent na displej s hmatovou odezvou

Apple je známý svým extrémně širokým portfoliem podaných patentů, které v drtivé většině případů zůstanou pouze u skic a v hlavách svých tvůrců. Mezi nejčerstvější přihlášku patří nová zobrazovací technologie se schopností imitovat různé povrchy materiálů. Konkrétní patent popisuje  futuristický typ displeje, který využívá vibrací krycího skla a změny jeho teplot.

Apple-screen-patent-2-780-641x464

Panel má v praxi reálně napodobit například drsné povrchy, nebo kovy a regulací teploty vytvořit hmatový dojem tepelné vodivosti. O podobné kousky se snaží mnoho ostatních výrobců a v některých případech se dá hovořit o velice zajímavém zážitku, nicméně ve všech případech se jedná o technologie v rané fázi vývoje.

Apple-screen-patent-1-780-641x390

Nejnadějněji se jeví řešení od japonské společnosti Toshiba, ovšem její funkční prototypy se stále potýkají s vysokou energetickou náročností. Na základě těchto skutečností se počítá nejprve s nasazením v automobilovém průmyslu, kde se otázka spotřeby energie příliš neřeší.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button