Novinky

Apple získal patent na chytré hodinky s kruhovým displejem

Apple získal další patent, který dost možná naznačuje budoucí vývoj Apple Watch. Přihláška popisuje technologii pro použití kruhového displeje na náramkové hodinky. Technický popis pak vysvětluje řešení efektivního využití zobrazovací plochy. Ačkoli Apple disponuje silným portfoliem patentů, které se však nikdy nedočkají komerčního nasazení, tentokrát máme pádný důvod věřit v opak. K podání patentové přihlášky totiž došlo až několik měsíců po uvedení první generace Apple Watch. Existuje proto vysoká pravděpodobnost, že inženýři dostali za úkol najít způsob, jak do další generace chytrých hodinek dostat kruhový displej.

Pokud by Apple skutečně upustil od hranatých zobrazovačů, bude to znamenat zásadní změny v uživatelském rozhraní operačního systému watchOS. Dalším argumentem je již poněkud stárnoucí design, který se třetím rokem téměř nezměnil. Kruhový displej tak může na řadu uživatelů zapůsobit jako důvod k přechodu na novější model. Přes počáteční očekávání se nositelná elektronika nedočkala výraznější obliby, což ji srazilo do role doplňkového příslušenství.

Dočkáme se konečně nového designu?

Přestože si to mnozí ani neuvědomují, Apple v posledních letech změnil taktiku a své hodinky prezentuje především jako zařízení pro měření zdraví a sportovních aktivit. Stále ovšem existuje početná skupina uživatelů, co hodinky považuje za módní doplněk. Pokud má uspět také u této části publika, bude Apple muset přijít s několika designy, z nichž si každý vybere každý.

Kruhové displeje sice nenabízí takovou efektivitu pro zobrazení obsahu, nicméně ve světě má tento tvar stále dost fanoušků. Počet zobrazených informací tak nemusí být jediným faktorem, který jablečná společnost zvažuje. Dost možná se proto již brzy dočkáme zbrusu nových Apple Watch, u nichž si budeme moci vybrat z několika odlišných provedení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button