Novinky

Apple začne prodávat průhledný obal pro iPhone Xr. Kolik si řekne za kus plastu?

Apple již několik let prodává své vlastní silikonové a kožené kryty pro iPhony. Vůbec poprvé se však dočkáme průhledného pouzdra, které je určeno pro iPhone Xr. Zatím nedostupný iPhone Xr bude k dostání v šesti barevných variantách – černá, bílá, červená, žlutá, modrá a korálově červená. S ohledem na nabízené varianty tak dává smysl, aby Apple začal s prodejem průhledného krytu, který dá vyniknout novým barvám. Zmíněné pouzdro v oficiální nabídce online Apple Storu zatím nenajdete, ovšem díky redakci webu 9To5Mac si již nyní můžeme prohlédnou oficiální rendery.

Na zprávě je ovšem pikantní docela jiná věc. Cena průhledného krytu pro iPhone Xr má činit 42 dolarů (zhruba 950 Kč). Česká cena pochopitelně chybí, nicméně když budeme vycházet ze současné nabídky, lze počítat s částkou hrubě převyšující 1000 korun. Jakkoli se snažím najít pochopení, za kus průhledného plastu to rozhodně není málo. Zvlášť, když když vezmu v potaz nabídku ostatních výrobců, kteří stejný produkt dokáží vyrobit a prodávat za mnohem příznivější cenu. V podstatě jediným plusem tak zůstává absence loga či jakéhokoli nápisu, což bývá pro tento typ krytu typickým prvkem.

iPhone Xr je druhým pokusem Applu o „cenově“ dostupný iPhone. Po iPhonu 5c jde zároveň o další jablečný smartphone, který přichází v několika barevných variantách. Mezi jeho hlavní výhody patří čipset Apple A12 Bionic, který sdílí s lépe vybavenými sourozenci iPhone Xs a iPhone Xs Max. Oficiální start předprodeje iPhone Xr je naplánován na 19. října, samotný prodej pak na 26. října.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button