Novinky

Apple začal testovat dva různé designy skládacího iPhonu. Pro jaký se rozhodne a kdy jej uvede na trh?

Skládací smartphony jsou stále čerstvým trendem, který může posunout celý segment mobilní elektroniky do další úrovně. Lídrem této oblasti je alespoň prozatím jihokorejský Samsung, který nabízí hned několik skládacích modelů. Stejné ambice však mají také ostatní výrobci včetně Applu. 

Je veřejným tajemství, že Apple pracuje na vlastním řešení, které chce implementovat u modelové řady iPhone. V minulosti dokonce vyplulo na povrch, že Samsung již dodal Applu sadu flexibilních OLED panelů pro účely vývoje několika prototypů skládacích zařízení.

Zdroj: unsplash

Apple dále uzavřel smlouvu se společností Foxconn, která dodala dva různé smartphony na základě vybraných návrhů. Tomu údajně předcházel poměrně komplikovaný vývoj zahrnující několik podrobných studií nejrůznějších řešení skládacích mechanismů. Ve hře byla dokonce varianta dvou samostatných obrazovek, jakou využívá například Microsoft Surface Duo.

Zdroj: Brayve Digital

Podle nejnovějších úniků se Apple nakonec rozhodl pro dva typy designu. Jedním z návrhů je flipová konstrukce skládacího iPhonu v podobném stylu, jaký využívá Samsung Galaxy Z Flip či Motorola Razr. Druhý prototyp údajně připomíná knihu, který se otevírá stejně jako Samsung Galaxy Fold. Zpráva dále dodává, že Apple hodlá v nejbližší době zkoumat výhody a nevýhody obou designů, aby následně vybral ten, který bude masově vyrábět.

Zdroj: Iskander Utebayev

Přípravy skládacího iPhonu potvrzuje i několik patentů, v nichž Apple popisuje skládací mechanismy i samotné zařízení. Otázkou však zůstává, jakou koncepci vyhodnotí za ideální řešení. Můj osobní tip je, že vsadí na flipový design, který nabídne příjemně kompaktní rozměry a zároveň i dostatečně velký displej. Pokud jde o termín uvedení, dosavadní indicie naznačují, že debut skládacího iPhonu se odehraje až v roce 2022. 

Zdroj
appleinsider

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button