Novinky

Apple za pár dní představí 9,7“ iPad Pro: Jakou nabídne výbavu?

Pokud jsou dřívější spekulace pravdivé, společnost Apple za zhruba dva týdny představí další novinky ze svého jablečného sadu. Zdroje zahraničního serveru 9To5Mac prozradily, že 15. března se uskuteční tisková konference, kde se dočkáme debutu nového iPadu. Ten však neponese přídomek Air. Apple údajně ohlásí zmenšený iPad Pro s 9,7“ displejem. Chystaný derivát tabletu iPad Pro bude disponovat téměř identickými parametry jako větší sourozenec. Těšit se tak můžeme na přítomnost výkonného čipsetu A9X a 4GB operační paměť. Displej bude disponovat speciální vrstvou, která umožní používání dotykového pera Apple Pencil.

ipadproNa těle zařízení najdeme rozhraní Smart Connector pro připojení klávesnice Smart Keyboard, která zároveň poslouží jako ochrana displeje. Další výbava má zahrnovat kvarteto reproduktorů, 8Mpx fotoaparát doplněný o čelní FaceTime kamerku a interní úložiště s kapacitami 32 a 128 GB. Velkou neznámou zatím zůstává cena, nicméně podle zákulisních informací se bude pohybovat v podobné hladině jako současná generace iPadu Air, zahájení oficiálního prodeje je údajně naplánováno na 18. března.

Kromě 9,7“ tabletu iPad Pro dojde k odhalení i dalšího smartphonu. Půjde o iPhone 5se s čtyřpalcovou obrazovkou a procesorem A9. Jeho poslaním se stane navázat na stále oblíbený iPhone 5s a donutit jeho stávající uživatele k přechodu na nový model.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button