Novinky

Apple Watch Series 9 a Ultra 2. generace dostanou nový U2 čip a vylepšený senzor pro měření srdečního tepu

Již zítra nás čeká Apple keynote, na které budou představené nové verze jablečných produktů. Kromě iPhonů je však jako každý rok téměř jisté, že se představí i nová generace hodinek Apple Watch. Konkrétně by se mělo jednat o Apple Watch Series 9 a Ultra druhé generace, které by měly dostat několik vylepšení.

Dle známého leakera Marka Gurmana dostanou nové verze chytrých hodinek od Applu dvě novinky. První z nich je nový procesor. Ten totiž nebyl aktualizován už od modelu Series 6 a je tedy zhruba tři roky starý. Zatím není jasné, o kolik bude tento procesor výkonnější než jeho předchůdce, dle slov Marka Gurmana by měl však každopádně být jak v nových Apple Watch Series 9, tak i v Apple Watch Ultra druhé generace.

Druhou novinkou by měly být nové senzory a aktualizace vnitřních komponent. Ačkoliv jsou totiž senzory v Apple Watch dost přesné, i tak je ale vždy kam se posouvat a lze tyto senzory neustále zlepšovat. Právě nový senzor má být poté dle Marka Gurmana pro měření srdečního tepu. Ten by měl být dle dostupných informací přesnější a podávat tedy ještě preciznější statistiky.

foto: 9to5mac

Dalším vylepšením je takzvaný U2 čip, jenž je novou verzí ultraširokopásmového čipu U1. Díky němu bude možné používat aplikaci Find My pro přesné vyhledávání předmětů. Obě tyto novinky, včetně U2 čipu a vylepšeného senzoru pro měření tepu, by se poté měly dostat do obou chystaných modelů Apple Watch. Konkrétně u U2 čipu Mark Gurman předvídá, že bude použit také u iPhone 15 a iPhonu 15 Pro.

foto: Apple

Co se týče designových změn, tak Mark Gurman pro tuto generaci žádné vizuální novinky nepředpovídá. Jak Apple Watch Series 9, tak Apple Watch Ultra tedy budou vzhledově pravděpodobně naprosto stejné jako jejich předchůdci. Jediná menší novinka týkající se designu, se poté může objevit u Apple Watch Ultra, kdy Mark Gurman uvádí, že na trh by měla přijít nová celočerná varianta, která má doplnit momentálně jedinou barevnou variantu obsahující přirozenou barvu titanu. Uživatelé tedy pravděpodobně budou mít na výběr ze dvou barevných variant u Apple Watch Ultra druhé generace a ze 4 variant u hliníkových Apple Watch Series 9.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button